هوش مصنوعی انسان‌ها را از مذاکرات تجاری حذف کرد

یک شرکت نوپا در استونی که خدمات هوش مصنوعی ارائه می‌دهد از عرضه ابزاری خبر داده که با استفاده از آن می‌توان انسان‌ها را از مذاکرات تجاری حذف کرد.

خودکارسازی فرآیند مذاکرات تجاری

به گزارش زددی نت، شرکت پاکتوم می‌گوید ابزار یادشده توسط فروشگاه‌های زنجیره‌ای والمارت آمریکا به کار گرفته شده و آنها از استفاده از آن رضایت داشته‌اند.

پاکتوم که چند ماه قبل توسط هشت نفر تاسیس شده، امیدوار است با خودکارسازی فرآیند مذاکرات تجاری بتواند تحولی اساسی در این عرصه ایجاد کند. یکی از موسسان این شرکت به نام کاسپار کورجس قبلا برنامه‌ای برای تسهیل مسکن یابی از طریق اینترنت عرضه کرده بود.

به گفته وی ماشین‌های هوشمند به زودی به جای ایفای نقش پشتیبان در جریان مذاکرات تجاری، به مذاکره‌کنندگانی حرفه‌ای مبدل می‌شوند. در این شرایط انسان‌ها فرصت خواهند داشت تا روی تصمیم‌گیری‌های استراتژیک‌تری متمرکز شوند و کارهای اجرایی و عملیاتی را به سیستم‌های هوشمند بسپارند.

امکانات سیستم مذاکره هوشمند پاکتوم 

به گفته وی، ابزار طراحی شده توسط پاکتوم دارای یک داشبورد است که می‌تواند به‌طور خودکار روند مذاکرات را آغاز کرده و به نتیجه برساند. در نهایت کاربران شاهد آن هستند که از 1000 مذاکره برنامه‌ریزی شده در یک هفته، 600 مورد به نتیجه رسیده و قراردادهای آنها به‌طور خودکار امضا شده‌اند.

این تغییرات در سیستم‌های مدیریت منابع یا ERP شرکت‌ها نیز لحاظ می‌شوند. سیستم مذاکره هوشمند پاکتوم از امکاناتی مانند ابزار مصاحبه با مشتری، قابلیت ضبط و نگهداری تمام اطلاعات جمع‌‌آوری شده در طول مذاکره به‌صورت طبقه‌بندی شده و منظم، تعیین ارزش و اهمیت عقد قرارداد با طرف مذاکره و … برخوردار است.

/ مهر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.