افزایش امنیت اسکناس و نام تجاری محصولات با فناوری نانو

یکی از شرکت‌های فعال در حوزه فناوری‌نانو، محصول جدیدی برای محافظت از نام تجاری و اسناد مهم نظیر اسکناس ارائه کرده است.

به گزارش ستاد توسعه فناوری نانو، یک شرکت خارجی که پیشرو در توسعه ادوات امنیتی نانو- نوری ایمن بوده محصولات  خود را در بازارهای محافظت از اسکناس و نام تجاری عرضه می‌کند. این شرکت فیلم‌های تغییر رنگ موسوم به LumaChrome را به بازار حفاظت از نام تجاری محصولات معرفی کرد.

این شرکت چندین ترکیب رنگ منحصر به فرد را با چندین فرمت کاربردی به طور انحصاری برای بازار حفاظت از نام تجاری طراحی کرده است. فیلم تغییر رنگ LumaChrome می‌تواند برای نام‌های تجاری، علامت‌های تجاری و یا عبارت‌های تبلیغاتی مختلف به صورت سفارشی ساخته شود که در ابعاد و فرمت‌های گوناگون موجود است و برای استفاده مستقیم می‌تواند به برچسب‌ها و پچ‌هایی با چسب حساس به فشار (PSA) تبدیل شود.

فیلم تغییر رنگ LumaChrome یک فناوری ثابت‌شده است که برای دهه‌ها در بیش از 30 فرقه اسکناس و کاربردهای مختلف در شناسه (ID) امن در بیش از 10 کشور مورد استفاده قرار گرفته است. هنگامی که زاویه دید تغییر می‌کند، LumaChrome، شناسه‌سنجی سریع و شهودی را از طریق تغییر رنگ واضح ارائه می‌دهد. این یک راه‌حل ایمن و ساده برای تفهیم است که به راحتی در زوایای متعدد و شرایط روشنایی متغیر قابل تشخیص است.

تعداد فزاینده‌ای از نام‌های تجاری به دنبال راه‌حل‌هایی هستند که به مصرف‌کننده اجازه می‌دهد تا به سرعت محصولات خود را ارزیابی کرده و کالاهای اصلی را از تقلبی متمایز کند. فیلم امنیتی LumaChrome می‌تواند برای حفاظت از نام تجاری، جلوگیری از جعل و استفاده در بسته‌بندی‌های هوشمند در صنایع مختلف از جمله داروسازی، الکترونیک، وسایل تصویربرداری و … به کار رود.

توسعه یک پالت رنگ جدید منحصر به فرد

تروی بولاک، رئیس و مدیر عامل شرکت اظهار داشت: ما با توسعه یک پالت رنگ جدید منحصر به فرد در بازار حفاظت از نام تجاری، با موفقیت فناوری اثبات‌شده خود را ارتقا دادیم. با ترکیب چاپ روی هم (overprint) متن و فرمت‌های مختلف کاربردی، ما قادر به ارائه یک محصول جدید و جالب توجه برای بازار حفاظت از نام تجاری هستیم.

فیلم تغییر رنگ LumaChrome در تأسیسات تولیدی نانوتک در تورسو کِبِک، تولید می‌شود. این شرکت از دو پوشش‌دهنده رسوبی فیلم نازک نوری رول به رول بزرگ با قابلیت فعالیت تا چهار منطقه رسوبی جداگانه به طور همزمان استفاده می‌کند. نانوتک توانایی بی‌نظیری برای تولید فیلم‌های قابل تنظیم با ظرفیت تولید بیش از 250 هزار متر مربع فیلم در ماه را داراست.

/ مهر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.