مدیرعامل بانک قرض‌­الحسنه رسالت: 1400 خاتمه بانکداری سنتی؛ در مسیر بانکداری دیجیتال گام بر می­‌داریم

مدیرعامل بانک قرض‌­الحسنه رسالت از خاتمه بانکداری سنتی در 1400 خبر داد.

محمدحسین حسین ‌زاده با اشاره به اجرای بانکداری اجتماعی در بانک قرض‌الحسنه رسالت گفت: در چند سال اخیر این بانک اقدام به طراحی محصولی متناسب با مشتریان خود کرد و آن را “بانکداری اجتماعی” و یا “ارائه خدمات به مشتریان جمعی یا گروه­‌های مشتریان” نامید.

وی افزود: در واقع بانکداری اجتماعی سازوکار نوآورانه‌­ ارائه خدمات نوین بانکی به مشتریان جمعی در قالب کانون­‌های کار و زندگی (کارآفرینی اجتماعی در شهرهای کوچک و روستاها)، همیاری اجتماعی (خانوادگی، محله­ ای، مساجد و دانشجویی)، سازمانی (سازمان­‌ها، ادارات و شرکت‌ها) و صنفی (اصناف، بازاری­‌ها) است.

حسین ­زاده با بیان اینکه در حال حاضر تمام خدمات این بانک در بستر اینترنت و به صورت غیرحضوری به مشتریان قابل ارائه است؛ افزود: سال 1400 خاتمه بانکداری سنتی در بانک قرض‌­الحسنه رسالت است و در مسیر بانکداری دیجیتال به معنای آرمانی آن گام برمی‌داریم.

وی با تاکید بر اینکه در سال 1400 بانک قرض‌­الحسنه رسالت هیچ شعبه‌ای نخواهد داشت، بیان کرد: در سال 93این بانک با حدود 300شعبه فعالیت داشته که امروز  به 60 شعبه رسیده و در حال حاضر از این تعداد 30 شعبه به عنوان ایستگاه مشاوره  فعالیت می ‌کنند.

او قرض‌­الحسنه خرد و اجتماعی، شرعی و آسان و همچنین ارزان بودن خدمات را از مهمترین اهداف بانک قرض‌­الحسنه رسالت برشمرد و افزود: ما به عنوان نخستین و تنها بانک خصوصیقرض‌­الحسنه کشور احساس مسئولیت خاصی داریم تا ضریب پوشش قرض‌­الحسنه برای کل جامعه افرایش یابد.

مدیرعامل بانک قرض‌­الحسنه رسالت با تاکید برمحاسن بانکداری غیرحضوری اظهارداشت: مزایای بهره‌گیری از اینگونه خدمات یک بازی برد- برد برای هر دو رکن اصلی یعنی بانک در یکسو و مشتریان در سوی دیگر است.

وی به پیشخوان مجازی رسالت اشاره کرد و گفت: این سامانه مجازی برای سهولت دسترسی و دریافت خدمات برای مشتریان بانک قرض­ الحسنه رسالت تعریف شده است. به گونه ­ای که مشتریان با ورود به سایت بانک و پیشخوان مجازی رسالت می‌توانند خدمات بانکی خود را بدون نیاز به شعبه دریافت کنند.

  ورود به عرصه بانکداری دیجیتال در آستانه پنجمین دهه فعالیت بانک تجارت
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.