ادغام بانک‌های نظامی به زودی نهایی می‌شود

مدیر عامل بانک سپه گفت: تاکنون ادغام دو بانک نهایی شده و باقیمانده بانک‌ها در آینده بسیار نزدیک مراحل ادغام خود را طی خواهند کرد.

محمدکاظم چقازردی در مراسم قدردانی از مدیر عامل پیشین و معارفه مدیر عامل جدید شرکت سرمایه‌گذاری امید، خواستار شتاب بیشتر روند فعالیت شرکت امید در جهت تحقق اهداف شعار سال و جهش تولید شد و گفت: لازم است تا نتایج تلاش‌های ارزنده این هلدینگ که در برگیرنده صنایع متعددی به ویژه در عرصه کلان اقتصادی کشور است، به عموم اطلاع رسانی شود.

وی تاکید کرد: از تمام مدیران هلدینگ سرمایه گذاری امید انتظار دارم امور و پروژه‌های در دست اقدام را طبق برنامه به انجام رسانند و نقش خود را به نحو شایسته در سطح اقتصاد ملی ایفا کنند. با توجه به اهمیت جهش تولید و اشتغال زایی در کشور، شرکت سرمایه‌گذاری امید و شرکت‌های تابعه که از پتانسیل خوبی در این زمینه برخوردار هستند باید با انسجام، همگرایی و هماهنگی در بدنه مدیریتی مانع از اتلاف ظرفیت‌ها و منابع موجود و توقف چرخه تولید و اشتغالزایی در حوزه‌های متنوع فعالیت هلدینک امید شوند.

مدیر عامل بانک سپه حفظ و رعایت قوانین، ضوابط و مقررات در کلیه امور شرکت‌ها از جمله قراردادهای پیمانکاری‌، مزایده‌ها و مناقصه‌ها را همچون گذشته ضروری دانست و اعلام کرد: بانک به هیچ وجه عدول از قوانین و مقررات را در هیچ یک از مجموعه‌های تابعه خود نمی‌پذیرد.

واگذاری طرح‌ها و پروژه‌های عظیم ملی به بانک سپه نتیجه اعتماد مردم و مسئولین به نخستین بانک ایرانی است و باید بر ضرورت نظارت دقیق وتمرکز بر پیشرفت پروژه‌های جاری، جلوگیری از تعدیل نیرو و حفظ اشتغال و مدیریت و صرفه‌جویی درهزینه‌ها با توجه به شرایط کشور تأکید شود.

وی یکی از اهداف اصلی فعالیت هلدینگ امید رو تقویت بنیان‌های اقتصادی در راستای کمک به دولت جهت حصول به اهداف ملی اقتصادی کشور بیان کرد و گفت: حمایت از شرکت سرمایه‌گذاری امید و کمک به شرکت‌های زیر مجموعه آن برای رونق و شکوفایی اقتصادی کشور همواره مدنظر بانک بوده و ضمن تشکر از موافقت وزارت اقتصاد و بانک مرکزی با مشارکت بانک در افزایش سرمایه شرکت امید، این امر در راستای حمایت از پروژه‌های در دست اجرای شرکت‌های مذکور، حفظ و افزایش اشتغال و رونق تولید است.

چقازردی از مدیران شرکت‌های تابعه شرکت سرمایه‌گذاری امید نیز خواست تا با تمرکز حساب‌ها و عایدات ارزی ،کشور را در شرایط سخت تحریم مانند گذشته حمایت کنند و افزود:  بانک نیز از مدیران فعال، توانمند و متعهد خود حمایت می‌کند.

مدیر عامل بانک سپه اظهار کرد: بانک در انجام تکالیف ابلاغی تاکنون در پنج مرحله عرضه بلوکی سهام تحت تملک خود در شرکت گروه مدیریت سرمایه گذاری امید را انجام داده اما واگذاری آن محقق نشده است. با توجه به شرایط فعلی بازار سرمایه حسب دستور و تاکیدات مراجع و نهادهای ذیربط، عرضه خرد سهام شرکت مذکور و سایر شرکت‌ها موقتا متوقف شده است.

وی با تاکید بر اینکه این امر به معنای غفلت از انجام مسئولیت بانک در اجرای تکالیف ابلاغی نیست، ادامه داد: واگذاری شرکت‌های تابعه در شرایط مناسب بازار سرمایه در دستور کار بانک قرار دارد.

او با اشاره به پروژه ادغام بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح در بانک سپه اظهار کرد: طرح ملی ادغام کار بسیار بزرگی است که در حال حاضر اهم فعالیت‌های بانک و هیئت مدیره را به خود معطوف داشته و تاکنون ادغام دو بانک نهایی شده و باقیمانده بانک‌ها در آینده بسیار نزدیک مراحل ادغام خود را طی خواهند کرد.

چقازردی کفایت و توانمندی حسین مدرس خیابانی مدیر عامل جدید شرکت سرمایه‌گذاری امید را در کنار تجربه وی در حوزه شرکت‌ها از عوامل مهم و مؤثر در پیشبرد اهداف شرکت سرمایه گذاری امید دانست و ضمن آرزوی موفقیت برای وی مجدد بر ضرورت نظارت بر عملکرد شرکت‌های تابعه، فراهم کردن شرایط اتمام پروژه‌های نیمه تمام (به ویژه پروژه‌های در دست اجرای شرکت پترو امید آسیا ) و جبران عقب ماندگی احتمالی آنها، حل و فصل مسائل شرکت‌ها و تصفیه شرکت‌های فاقد کارایی تاکید کرد.

/ایسنا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.