نتیجه انتخابات آمریکا چه تاثیری بر بازار سرمایه ایران دارد؟

یک کارشناس بازار سرمایه اظهار داشت: به هر حال چه در صورت پیروزی ترامپ و چه بایدن در طول سه ماه آ‌ینده شاهد رشد شاخص خواهیم بود و با هر محرکی چه با حضور بایدن و چه با حضور ترامپ شاخص رشد خواهد کرد و امروز سهام در نقطه کف قیمتی قرار دارد و در طول سه ماه آینده شاهد رشد قیمت‌ها خواهیم بود.

حمید میرمعینی درباره اثرگذاری نتایج انتخابات آمریکا بر بازار سرمایه اظهار داشت: با توجه به شرایط این موضوع به صورت دقیق قابل پیش بینی نیست چراکه تا چند روز گذشته تصور بر این بود اگر ترامپ برنده انتخابات ریاست جمهوری باشد در بورس یک دوره منفی را پشت سر می‌گذاریم اما امروز با این موضوع مواجه هستیم که اگر ترامپ برنده انتخابات باشد به دلیل محرک نرخ ارز شاهد رشد شاخص در بازار سرمایه خواهیم بود.

وی ادامه داد: البته به هر حال با پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری وارد یک دوره پرریسک خواهیم شد و احتمال هر نوع تنشی وجود دارد که بر روی روند بازار سرمایه به طور قطع اثرگذار خواهد بود.

این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به آثار پیروزی بایدن در بازار سرمایه ایران گفت: هر چند با انتخاب بایدن شاهد کاهش قیمت ارز خواهیم بود و شدت رشد بازار سرمایه پایین‌تر است اما با وجود ثبات، روند، شرایط بهبود را تجربه خواهیم کرد و التهاب‌ها و تنش‌ها هم کمتر خواهد شد البته این موضوعات به انجام مذاکرات و کاهش محدودیت‌های تحریمی بستگی دارد.

میرمعینی در پاسخ به این سوال که با پیروزی بایدن در انتخابات ریاست جمهوری احتمال کاهش نرخ ارز وجود دارد در این صورت رفتار بازار سرمایه چگونه خواهد بود گفت: موضوع مهم در پیروزی بایدن اثر کاهش محدودیت‌های تحریمی است که در میان مدت می‌تواند بهبود اقتصادی را به همراه داشته باشد و وضعیت شرکت‌ها به لحاظ عملیاتی و شاخص‌های اقتصادی به صورت واقعی بهبود می‌یابند که سهامداران از نتایج آن منتفع خواهند شد به رغم اینکه نرخ دلار هم کاهش پیدا کند.

وی تاکید کرد: البته در صورت پیروزی بایدن نرخ دلار ناشی از شوکی که به بازار وارد شده شاید تا محدوده 20 هزار تومان حرکت کند اما دوباره بین 23 تا 25 هزار تومان در نوسان خواهد بود.

این کارشناس بازار سرمایه گفت: به هر حال چه در صورت پیروزی ترامپ و چه بایدن در طول سه ماه آ‌ینده شاهد رشد شاخص خواهیم بود و با هر محرکی چه با حضور بایدن و چه با حضور ترامپ شاخص رشد خواهد کرد و امروز سهام در نقطه کف قیمتی قرار دارد و در طول سه ماه آینده شاهد رشد قیمت‌ها خواهیم بود.

/ایلنا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.