تپسی پای استارت‌آپ‌ها را به بورس باز می‌کند

تپسی به عنوان اولین استارت‌آپ ایرانی وارد بورس می‌شود. رئیس اتاق بازرگانی چهارشنبه شب در توییتر خود اعلام کرد که نماد تپسی به زودی در بازار فرابورس عرضه خواهد شد.
مسعود خوانساری در توییتر خود اعلام کرد: پس از چند ماه مذاکره از سوی اتاق بازرگانی با تسهیل‌گری وزارت اقتصاد و سازمان بورس، یکی از استارت‌آپ‌های پیشرو کشور در فرابورس پذیرفته شد.
تپسی نخستین شرکت از چهار استارت‌آپی است که برای ورودشان به بورس تلاش شده و به زودی نماد آن در تابلوی فرابورس قرار می‌گیرد.
میلاد منشی‌پور ‌بنیان‌گذار تپسی هم در توییتی رسما ورود این استارت‌آپ به بازار بورس را تایید کرد. امیر ناظمی معاون وزیر ارتباطات در توییت خود به مدیران تپسی تبریک گفت و با اشاره به قرار گرفتن نماد تپسی روی تابلوهای فرابورس، گفت: «احتمالا ورود تپسی به بورس یک مسیر جدیدی برای کل اکوسیستم استارت‌آپی خواهد بود؛ این جمله برای همه پیشروها درست است که نه فقط برای خود تپسی، بلکه برای جامعه خود ظرفیت‌های جدید خلق می‌کنند؛ این بار ظرفیت ورود استارت‌آپ‌ها به بازار سهام.»
طی چند ماه گذشته خبرهای زیادی از مذاکرات چند استارت‌آپ کافه‌بازار، دیجی‌کالا، شیپور و تپسی به ورود به بورس شنیده می‌شد و حتی شرکت‌های دیگری از جمله داتین و پرداخت الکترونیک پاسارگاد، آسیاتک، رایتل، ایرانسل (بخشی از سهام) و شاتل نیز از برنامه‌های خود برای ورود به فرابورس گفته‌اند.
با اینکه برخی منابع از ورود اولین استارت‌آپ به بازار سهام از اواخر مرداد ماه خبر دادند؛ اما این اتفاق به دلایل نامعلوم رخ نداد. حالا پس از گذشت چند ماه بالاخره تپسی موفق به ورود به این بازار شد و مطمئنا این اتفاق دیگر استارت‌آپ‌های بزرگ کشور را برای ورود به این بازار امیدوارتر خواهد کرد.
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.