سود با کیفیت و تضمین شده بیمه آسیا

بررسی صورت‌های مالی، ترازنامه و حساب سود و زیان بیمه آسیا نشان می‌دهد که سود این شرکت باکیفیت و تضمین‌شده است و انتظار می‌رود روند سودسازی در سال‌های آینده هم ادامه یابد. سود خالص شرکت بیمه آسیا در پایان شهریور سال گذشته بالغ بر 415 میلیارد و 803 ریال بود که در پایان اسفندماه به یک هزار و 608 میلیارد و 877 میلیون ریال رسیده و حالا در نیمه نخست امسال موفق شده تا به سود خالص 3 هزار و 408 میلیارد و 506 میلیون ریالی دست یابد که نسبت به نیمه نخست پارسال 720 درصد و نسبت به پایان سال مالی 98 هم حدود 112 درصد رشد را نشان می‌دهد.

کالبدشکافی کارنامه مالی بیمه آسیا به مدیریت مسعود بادین در نیمه نخست امسال نمایانگر این واقعیت روشن است که حق بیمه صادره شرکت بیمه آسیا در 6 ماه نخست پارسال 29 هزار و 174 میلیارد و 364 میلیون ریال برآورد شده بود که در نیمه نخست امسال با رشدی 29 درصدی به رقم 37 هزار و 543 میلیارد و 293 میلیارد ریال رسیده که پس از کسر ذخایر حق بیمه لحاظ شده، درآمد این شرکت از محل حق بیمه‌های تولیدی 32 درصد بیشتر از نیمه نخست پارسال برآورد شده است.

این گزارش می‌افزاید: درآمد بیمه آسیا از محل حق بیمه سهم نگهداری در نیمه نخست سال 99 در مقایسه با مدت مشابه پارسال رشدی 34 درصدی را تجربه کرده و بالغ بر 26 هزار و 798 میلیارد و 651 میلیون ریال شده است. این شرکت در 6 ماه ابتدای امسال 31 درصد بیشتر از مدت مشابه پارسال خسارت به بیمه‌گذاران و زیان‌دیدگان پرداخت کرده است.

صورت‌های مالی حسابرسی شده شرکت نشان می‌دهد که درآمد سرمایه‌گذاری از محل ذخایر فنی بیمه آسیا رشدی 570 درصدی در نیمه ابتدایی امسال نسبت به نیمه نخست سال گذشته را تجربه کرده و سود ناخالص فعالیت‌های بیمه‌ای این شرکت هم 128 درصد قد کشیده است.

روی سهام بیمه آسیا حساب کنید

هدف شرکت بیمه آسیا در بازار بیمه، حفظ سهم خود در بازار با افزایش تولید حق بیمه و گزینش مناسب ریسک و افزایش سهم بیمه‌های زندگی عنوان شده که با افزایش سرمایه این شرکت به میزان بیش از 1000 درصد می‌توان شاهد حضور پرقدرت بیمه آسیا به ویژه در بازار بیمه اتکایی کشور بود. روند مثبت ارزش سهام بیمه آسیا به ویژه در روزهای اخیر نشان‌دهنده آینده باثبات و روند رو به افزایش ارزش سهام بیمه آسیا است چرا که سهامداران این شرکت بیش از آنکه روی نوسانات گذرا و موقت ناشی از تحولات بازار سهام حساب کنند، روی ارزش واقعی و پایداری سودآوری سهام بیمه آسیا سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

حالا که سازمان حسابرسی کل کشور تایید کرده که حساب بیمه آسیا شفاف است، احتمال اینکه پیش‌بینی‌ها از آینده سهام بیمه آسیا با تعدیل منفی مواجه شود، عملا منتفی است چرا که همه نسبت‌های مالی و ذخایر قانونی این شرکت در سطح مطلوب قرار دارند و به همین دلیل فعالان بازار سهام از اینکه یک شرکت بیمه‌ای حساب و کتاب‌اش از حداکثر شفافیت و بدون ابهام مالی برخوردار است، استقبال می‌کنند و به سراغ آن می‌روند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.