بیت‌کوین 100 هزار دلار را رد می‌کند؟

بزرگ ترین بانک آمریکا از احتمال رسیدن  بیت‌کوین به 146 هزار دلار خبر داد.

به گزارش ایسنا به نقل از سی ان بی سی، در حالی که رکوردشکنی های پی در پی بیت‌کوین در روزهای اخیر خبرساز شده است، بزرگ ترین بانک آمریکایی از احتمال رسیدن ارزش بیت‌کوین به 146 هزار دلار در بلندمدت خبر داده است. در حال حاضر ارزش بازار بیت‌کوین 575 میلیارد دلار برآورد می شود که در صورت تحقق قله پیش بینی شده چی پی مورگان، این میزان با رشد 4.6 برابری به 2.7 تریلیون دلار خواهد رسید.

نوسانات بالای ارزهای دیجیتال هنوز یکی از اصلی ترین موانع جایگزینی آن هابا طلا است و در نظر بسیاری از معامله گران، نوسانات بیتکوین و سایر ارزهای دیجیتالی بالاتر از آن است که یک سرمایه گذاری معقول باشد.

بیت‌کوین در روزهای اخیر تا 34 هزار دلار نیز پیشروی کرد اما صعود آن متوقف شد. آخرین بار در سال 2017 ارزش بیتکوین یک جهش سریع را تجربه کرد و به 20 هزار دلار رسید اما کمی پس از آن در دامنه پنج هزار دلاری نوسان پیدا کرد.

به گفته بانک جی پی مورگان جریان سرمایه ورودی به بازار ارزهای دیجیتالی در ماه های پایانی سال قبل افزایش کاملا محسوسی داشته است و این مساله بدان معنا خواهد بود که پتانسیل رشد زیادی برای ارزهای دیجیتالی در سال 2021 متصور خواهد بود.

ارزیابی جی پی مورگان از بیت‌کوین در حالی مطرح می شود که سال قبل جیمی دیمون- مدیرعامل این بانک بیتکوین را یک تقلب دانسته بود که وی را یاد حباب های کاذب قرن هفدهمی می اندازد. البته دیمون از طرفداران سرسخت بلاک چین به شمار می رود و بارها و بارها خواهان بهره گیری از ظرفیت های این فناوری در نظام مالی و بانکی شده است. بانک جی پی مورگان سرمایه گذاری سنگینی روی فناوری بلاک چین انجام داده است و اخیرا نیز این بانک از پلتفرم خود برای انتقال وجوه بین حساب های این بانک بر بستر بلاک چین رونمایی کرده بود.

/ ایسنا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.