فراخوان دومین جشنواره نهال فین‌تک تا 12بهمن ادامه دارد

جشنواره «نهال فین‌تک» رویدادی است برای تقدیر از برگزیدگان صنعت فین‌تک ایران، که در پایان هرسال مجموعه‌ای از اپلیکیشن، محصول، راهکار، شرکت یا نهادهای برگزیده و نیز افراد تأثیرگذار در حوزه فین‌تک را به عنوان برگزیدگان سال معرفی و از آن‌ها تقدیر به عمل می‌آورد.

جشنواره «نهال فین‌تک» برای نخستین بار در اسفند ماه سال گذشته، هم‌زمان با یازدهمین رویداد فیناپ با عنوان «جایزه سال فین‌تک ایران» برگزار گردید و امسال، دومین جشنواره «نهال فین‌تک» 14 اسفند 99 با معرفی برگزیدگانی از بخش‌های مختلف این صنعت، برگزار خواهد شد.

در جشنواره امسال چهار دسته‌بندی وجود دارد

دسته‌بندی حاضر در جشنواره امسال نهال فین‌تک به شرح زیر است:

  1. کسب‌وکارهای حوزه فناوری‌های مالی با زیر مجموعه‌های: پی‌تک، بانک‌تک، بانکداری باز، رگ‌تک و امنیت و احراز هویت.
  2. استارتاپ‌های حوزه فناوری‌های مالی شامل: پی‌تک، لندتک، کرادفاندینگ، اینشورتک، ولث‌تک، پس‌انداز و مدیریت مالی شخصی و نیز رمزارزها.
  3. نهادهای تأثیرگذار در حوزه فناوری‌های مالی: در این دسته نهادهای دولتی، بانک‌ها، شتابدهنده، فضای کار اشتراکی، مراکز نوآوری، گروه‌های سرمایه‌گذار، سرمایه‌گذاران خطرپذیر می‌توانند ثبت‌نام کنند.
  4. افراد تأثیرگذار حوزه فناوری‌های مالی: جشنواره نهال فین‌تک بر آن است تا در پایان هر سال یک نفر را به‌عنوان فرد تاثیرگذار آن سال صنعت، انتخاب کند.

انتخاب و داوری

برگزیدگان جشنواره نهال فین‌تک براساس شاخص‌هایی از پیش تعیین شده و توسط کمیته داوری انتخاب شده و نتایج آن در روز 14 اسفند همزمان با رویداد اختتامیه جشنواره نهال فین‌تک منتشر می‌شود. در این دوره معیارهای انتخاب هر بخش به شرح زیر است:

  • کسب‌وکارها براساس شاخص‌های محصول، مدل کسب‌وکار، بازار و تکنولوژی.
  • استارتاپ‌های حوزه فناوری مالی براساس شاخص‌های محصول، تیم، مدل کسب‌وکار و بازار.
  • نهادهای تأثیرگذار بر رشد فناوری‌های مالی براساس تمرکز بر فین‌تک، زنجیره حمایت مشخص، فعالیت مستمر، تعداد خروجی‌های مؤثر و تعداد سرمایه‌گذاری مؤثر.
  • و در انتخاب چهره‌های تأثیرگذار در حوزه فناوری‌های مالی که چهارمین دسته جشنواره امسال است، شاخص‌های اثرگذاری در صنعت، محبوبیت در صنعت، خلق ارزش افزوده و نوآوری در صنعت، حائز اهمیت خواهند بود.

جهت برقراری عدالت میان نامزدهای پذیرفته شده در جشنواره نهال فین‌تک، به هر شاخص وزن و امتیاز ویژه و جداگانه‌ای اختصاص یافته است و هیئت‌داوران در جلسه داوری مطابق با جدول امتیازدهی، فرآیند داوری را انجام خواهند داد.

داوران جشنواره نهال فین‌تک

برای داوری جشنواره، نمایندگانی از بخش‌های مختلف حوزه‌های مالی، بانکی و فین‌تک انتخاب شده‌اند که آگاهی و دید مناسب و کافی به صنعت و بخش‌های تخصصی خود داشته باشد. هیئت داوران این دوره نیز متشکل از مدیران، متخصصان و پژوهشگران حوزه‌های نام‌برده است.

چرا نهال؟

نهال، سمبلی از صنعت نوپای فین‌تک در ایران است، صنعتی که برای رشد و شکوفایی؛ به آب، خاک، نور و حمایت احتیاج دارد. جشنواره «نهال فین‌تک»، تلاش دارد بارقه نوری برای رشد نهال نورس این صنعت در کشور عزیزمان باشد. همچنین این جشنواره قددردانی از افرادی را که نهال فین‌تک را در ایران کاشته‌اند، و برای رشد و بالندگی آن می‌کوشند، یکی از رسالت‌های خود می‌داند. یکی دیگر از رسالت‌های جشنواره «نهال فین‌تک» فراهم کردن فضای رقابت و ایجاد انگیزه برای تولد ایده‌های جدید و نوآور در این صنعت می‌باشد.

ارزش جایزه نهال فین‌تک

نظر به این‌که ارزش هیچ جایزه و پاداشی باارزش کار برگزیدگان این جشنواره قابل قیاس نیست، جوایز جشنواره نهال فین‌تک به‌گونه‌ای انتخاب شده‌اند که دارای ارزش معنوی باشند. به همین منظور در هر دوره از جشنواره با پرداختن به فعالیت‌های مسئولیت اجتماعی و شناسایی بسترهای مناسب برای فعالیت مسئولانه صنعت فین‌تک و تیم فیناپ، که برگزارکننده جشنواره نهال فین‌تک است، جوایز اهدایی جشنواره دارای ارزش معنوی بوده و ماندگاری آن‌ها مدنظر است.

نحوه ثبت‌نام علاقه‌مندان برای کاندید شدن

جهت اطلاعات بیشتر و ورود به فرآیند دومین جشنواره نهال فین‌تک، اشخاص، کسب‌وکارها، استارتاپ‌ها، شرکت‌ها و نهادهای حوزه فین‌تک می‌توانند تا تاریخ 12 بهمن 1399 با ثبت‌نام در وب‌سایت رویداد فیناپ به نشانی Finupevent.ir وارد گردونه رقابت شده و شانس خود را برای دریافت جایزه نهال فین‌تک بیازمایند. همچنین اگر فرد، نهاد، کسب‌وکار، شرکت یا استارتاپی را دارای شرایط ورود به جشنواره می‌دانید، با ورود به نشانی فوق می‌توانید جهت پیشنهاد و ثبت‌نام آن‌ها در جشنواره نهال فین‌تک اقدام نمایید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.