سامانه پل در بانک اقتصادنوین راه اندازی شد

سامانه پل با امکان پرداخت لحظه‌ای بین‌بانکی از طریق سپرده در «اینترنت بانک» اقتصادنوین راه‌اندازی شد.

سامانه پل (پرداخت لحظه‌ای) در اینترنت بانک اقتصادنوین راه‌اندازی شد و همه مشتریان این بانک از امروز 24 بهمن‌ماه 1400 می‌توانند نسبت به انتقال وجه آنی از سپرده به سپرده‌ای در بانک دیگر با استفاده از شماره شبا اقدام کنند.

مشتریانی که اینترنت بانک خود را فعال کرده‌اند، می‌توانند با ورود به اینترنت بانک اقتصادنوین از مسیر سربرگ «انتقال وجه، بین‌بانکی آنی» در هر ساعتی از شبانه‌روز وجوه مورد نظر خود را تا سقف 100 میلیون ریال انتقال دهند. همچنین آن دسته از مشتریان بانک اقتصادنوین که تاکنون نسبت به فعال‌سازی اینترنت بانک خود اقدام نکرده‌اند می‌توانند به‌صورت غیرحضوری آن را فعال کرده و از خدمات متنوع آن بهره‌مند شوند.

با توجه به انتقال آنی وجوه در این سامانه، امکان لغو تراکنش وجود ندارد بنابراین ضروری است که کاربران اینترنت بانک ابتدا نسبت به استعلام شماره شبای مقصد اطمینان حاصل کرده و سپس نسبت به انجام انتقال وجه اقدام کنند.

پرداخت لحظه‌ای از طریق سامانه پل، از نظر کارکردی شبیه به انتقال وجه از طریق کارت به کارت است با این تفاوت که مبدأ و مقصد تراکنش‌ها در این سامانه، به جای شماره کارت، شماره حساب افراد است. ازآنجایی‌که شماره‌ کارت جزو اقلام اطلاعاتی حساس است برای جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده، شماره حساب جایگزین شماره کارت در این سامانه شده است.

گفتنی است، سامانه پل، سرویسی بین‌بانکی، هماهنگ و استاندارد در سطح کشور است که با نظارت بانک مرکزی، تسویه پرداخت‌های لحظه‌ای با حجم انبوه و مبالغ خرد را فراهم می‌کند.

منبع بانک اقتصادنوین
1 نظر
  1. سید حسن حسینی حاجی بکنده می گوید

    با سلام من ۶ سال است که در شعبه ۵ آذر که الان شعبه سرخواجه است در بانک قرض الحسنه رسالت گرگان حساب دارم حتی ۴ ماه است که حقوق خود را که کارمند بیمه آسیا هستم انتقال دادم به بانک رسالت یارانه دا هم قرار است بیارم آنجا ولی بابت ۴۰ میلیون تومان وام به من اعلام کردنند بودجه نداریم و شما خرداد سال دیگه تقاضا بده لطفا پیگیری کنید که بخاطر وامی که امسال میخواستم حقوق خود را آوردم تو این بانک لذا دستور پیگیری را صادر نمایید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.