جریمه مالیاتی ۳۰درصدی در صورت کارت به کارت با مشتری

رئیس مرکز تنظیم مقرارت سازمان امور مالیاتی گفت: آن دسته از واحدهایی که اظهار نامه مالیاتی را به‌طور شفاف ارائه نمی‌دهند و در ازای خدمات و فروش مبادرت به عملیات کارت به کارت می‌کنند، جریمه ۳۰درصدی بدون بخشش پرداخت خواهند کرد.

محمد برزگری، رئیس مرکز تنظیم مقرارت سازمان امور مالیاتی گفت: برخی از صاحبان مشاغل دستگاه‌های کارت‌خوان را به پرونده‌های مالیاتی خود متصل نمی‌کنند که همین امر موجب بروز شائبه‌هایی می‌شود که پرداخت‌ها در محل دیگری انجام می‌شود که در این صورت سازمان جریمه‌های سختی برای این عده از افراد در نظر می‌گیرد.

او ادامه داد: مالیات‌های مشاغل و اصناف از محل سود حاصل از مبادلات اخذ خواهد شد و فراتر از این قاعده هیچ مالیاتی اعم از خرید و فروش خانه و سایر حساب‌های بانکی عادی ارتباطی به این نوع مالیات نخواهد شد. محمد برزگری ادامه داد: قانون پایانه فروشگاهی یک قانون مترقی است که به‌صورت گام به گام اجرا خواهد شد.

 قانون جریمه مالیاتی ۳۰درصدی در صورت کارت به کارت با مشتری

ماده۱۱ این قانون اتصال دستگاه‌های پوز به پرونده‌های مالیاتی است که مهلت یک‌ساله برای اجرای آن در نظر گرفته شد. او افزود: در ماده۱۰ این قانون حساب‌های تجاری و غیرتجاری از هم منفک شده است و خود اظهاری صاحبان مشاغل و فعالان اقتصادی شرط این تفکیک محسوب می‌شود. او از امتیازات خاص در نظر گرفته‌شده برای حساب‌های تجاری خبر داد و افزود: برای تشویق در شفاف‌سازی این حساب‌ها امتیازات بانکی و مالیاتی محاسبه خواهد شد و در مقابل با اعمال الگوریتم‌های راستی‌آزمایی، در صورت پنهان‌کاری افراد نسبت به شفاف‌سازی حساب‌های تجاری و شک به فرار مالیاتی و پولشویی شامل جریمه خواهند شد. برزگری تاکید کرد آن دسته از واحد‌هایی که اظهارنامه مالیاتی را به‌طور شفاف ارائه نمی‌دهند و در ازای خدمات و فروش مبادرت به عملیات کارت به کارت می‌کنند، جریمه ۳۰درصدی بدون بخشش پرداخت خواهند کرد.

منبع دنیای اقتصاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.