بانک سرمایه ظرفیت ارائه خدمات مالی شایسته به فرهنگیان را دارد

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به ظرفیت‌های موجود در موسسه و بانک سرمایه، گفت: تصویری که به واسطه برخی اتفاقات در بانک سرمایه از موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان در سال‌های گذشته منعکس شده است با واقعیت امروز این مجموعه بزرگ اقتصادی همخوانی ندارد و بانک سرمایه همچنان می‌تواند منشا خدمات مالی شایسته‌ به فرهنگیان باشد.

در نشستی که روز 3 اسفند 1400 با حضور جواد نوری، مدیرعامل به همراه نادر جعفر یوسفی قائم مقام و حمید باقرنژاد نایب رییس هیات مدیره و معاون مالی و سرمایه انسانی موسسه و نیز فرج‌اله قدمی مدیرعامل و تعدادی از مدیران بانک سرمایه و رضا عاصم نخجوانی مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری فرهنگیان برگزار شد، قدمی گزارش مبسوطی از اقدامات انجام شده و مشکلات و چالش‌های بانک سرمایه و شرکت‌های تابعه آن ارائه کرد.

جواد نوری پس از شنیدن این گزارش و نظرات و راهکارهای مدیران این بانک، گفت: ذینفعان اصلی صندوق، فرهنگیان عضو هستند و تصویر اعضای موسسه از این مجموعه اهمیت بسیار بالایی دارد. البته روایت‌هایی که از صندوق وجود داشته است، الزاما با واقعیت سازگار و یکی نیست و با اطلاع‌رسانی و شفاف‌سازی می‌توان این روایت را به واقعیت نزدیک کرد.

او افزود: در سال‌های گذشته چالش‌های تلخی برای صندوق ذخیره فرهنگیان به وجود آمده است که نقطه ثقل آن بانک سرمایه بوده است و همین امر باعث ایجاد تصور نامناسبی از صندوق شده بود. اگرچه در مقطعی اتفاقاتی افتاده است اما ما موظف هستیم دست به دست هم بدهیم و مشکلات این بانک را حل کنیم تا به ماموریت اصلی خود بپردازد.

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: هدف از تاسیس این بانک این بوده که بتواند به بانک اختصاصی جامعه بزرگ 2 میلیون نفری فرهنگیان تبدیل شود که با خانواده آنها به 8 میلیون و با دانش‌آموزان به 20 میلیون نفر می‌رسد و این کار، تدبیر بسیار خوبی بوده است.

نوری تصریح کرد: هدف ما این است که بانک سرمایه به ریل عادی خود در نظام بانکی کشور برگردد تا هم نیازهای مجموعه‌ صندوق را برآورده کند و هم مثل هر بانک دیگری کارآمدی و کارکرد مالی خود را داشته باشد. بنابراین ما مجدانه پیگیر امور بانک هستیم و می‌خواهیم در مورد آن تصمیم‌های جدی بگیریم.

  فعال‌سازی غیرحضوری اینترنت بانک و موبایل بانک سرمایه

وی با اشاره به جلساتی که در مدت کوتاه مسئولیت خود در صندوق ذخیره فرهنگیان با نهادهای مرتبط برای حل مشکلات بانک سرمایه داشته است، تاکید کرد: در این مدت جلسه خوبی با حجت الاسلام و المسلمین مصباحی مقدم عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام داشتیم و یکی از مسائلی که ایشان مطرح کردند مساله بانک سرمایه بود. همچنین جلسه‌ای با بانک مرکزی داشتیم و در این رایزنی ها و تعاملات ما فضای کلی را می‌توانیم آماده کنیم.

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به ظرفیت‌های عظیم صندوق و بانک سرمایه گفت: تیم فعلی موسسه با تمام توان در صدد رفع مشکلات بانک خواهد بود و لازم است مدیرعامل و اعضای هیات مدیره بانک سرمایه نیز خود را مکلف به پیگیری امور بدانند تا در راستای تامین منافع فرهنگیان و حل مشکلات بانک گام برداریم.

منبع بانک سرمایه
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.