چین: به تحریم‌ها علیه روسیه نمی‌پیوندیم

رئیس کمیته نظارت بر بانکداری و بیمه چین امروز گفت، چین به تحریم‌ها علیه روسیه نخواهد پیوست و به همکاری مالی عادی با تمامی طرف ها ادامه خواهد داد.

رئیس کمیته نظارت بر بانکداری و بیمه چین امروز گفت، چین به تحریم های یک جانبه علیه روسیه نخواهد پیوست و به همکاری مالی عادی با تمامی طرف ها ادامه خواهد داد.

این مقام چینی در یک کنفرانس خبری گفت: «ما به چنین تحریم های (یکجانبه) نخواهیم پیوست و به حفظ روابط تجاری و اقتصادی و مالی عادی با طرف های مربوط ادامه خواهیم داد.»

به گفته وی، تاثیر تحریم‌ های ضد روسیه بر اقتصاد چین در حال حاضر چندان مشهود نیست اما در آینده نیز قابل توجه نخواهد بود.

در پی تحرکات اخیر غرب در نزدیکی مرز روسیه، پوتین روز پنجشنبه پنجم اسفند ماه دستور آغاز عملیات نظامی ویژه در اوکراین را صادر کرد و کشورهای اروپایی به جای تنش‌زدایی در این پنج روز، اقدامات شدیدی را علیه روسیه اتخاذ کردند.

روز دوشنبه، وزارت خزانه‌داری آمریکا، نقل و انتقالات بانکی با بانک مرکزی روسیه، صندوق ثروت ملی و وزارت دارایی روسیه را ممنوع اعلام کرد.

بر اساس بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا، این اقدام با هدف جلوگیری از مشارکت شهروندان آمریکایی در هر گونه نقل و انتقالات پولی با بانک مرکزی، صندوق ثروت ملی یا وزارت دارایی روسیه صورت گرفته است.

دیروز هم انگلیس بزرگ‌ترین بانک روسیه را در فهرست تحریم‌های خود قرار داد و تلاش می‌کند با تحریم، سرمایه‌گذاران روس را تحت فشار قرار دهد.

منبع فارس
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.