تامین مالی شرکت‌های دانش بنیان حوزه نفت توسط بانک توسعه صادرات

مدیر عامل بانک توسعه صادرات ایران از انعقاد قرار داد مشترک بین وزارت نفت و این بانک خبر داد وگفت: براساس این قرارداد بالغ بر ۲۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات به شرکت‌های دانش‌بنیان و نوآور حوزه نفت، گاز و پتروشیمی اختصاص می یابد.

سید علی حسینی اظهار داشت: 10 هزار میلیارد ریال از این تسهیلات از محل تبصره ۱۸ قانون بودجه ۱۴۰۰( منابع حاصل از صرفه جویی انرژی) و 10 هزار میلیارد ریال دیگر از محل منابع بانک توسعه صادرات تامین می شود.

وی یادآور شد: تسهیلات یاد شده با نرخ ۹ درصد در سال، در قالب سرمایه در گردش و طرح به ترتیب در دوره بازپرداخت یک و پنج ساله به شرکت های دانش بنیان صادرات محورحوزه نفت، گاز و پتروشیمی اعطا می شود.

تامین مالی شرکت‌های دانش بنیان حوزه نفت توسط بانک توسعه صادرات

وی با ذکر این نکته که ۶۰ درصد از تسهیلات تلفیقی توافق شده ذیل این قرارداد، به سرمایه درگردش و ۴۰ درصد به طرح ها تخصیص می یابد، گفت: شرکت­های دانش بنیان خواستار این تسهیلات باید معرفی نامه وزارت نفت را به بانک ارایه دهند.

مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران در پایان از آمادگی ارائه تسهیلات در حداقل زمان به متقاضیانی که پرونده اعتباری خود را تکمیل کرده وامورمربوطه آن انجام شده، خبر داد.

منبع بانک توسعه صادرات ایران
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.