چقدر وام بدون ضامن پرداخت شده؟

اطلاعات دریافتی از وزارت امور اقتصادی و دارایی حاکی از آن است که از زمان اجرای طرح پرداخت وام بدون ضامن تا پایان ۱۵ اردیبهشت سال‌ جاری، بیش از ۷۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات بدون ضامن پرداخت شده است.

وزارت اقتصاد در راستای تکلیف رئیس‌جمهوری به بانک‌های دولتی مبنی بر تسهیل پرداخت وام‌‌‌های خرد، بانک‌های زیرمجموعه خود را در مرحله اول مکلف به پرداخت وام‌‌‌های خرد به کارکنان، بازنشستگان و مستمری‌‌‌بگیران بخش دولتی، عمومی و خصوصی بدون دریافت ضامن کرد.

البته قرار شد در ادامه اجرای این طرح، به‌تدریج تمامی مشتریان بانک‌ها شامل این طرح شوند. شرایط دریافت دریافت وام‌‌‌های خرد بدون ضامن این‌گونه است که تا ۵۰ میلیون تومان تنها با نامه کسر از حقوق و برای دریافت وام تا ۱۰۰میلیون تومان با یک نامه کسر از حقوق همراه با چک یا سفته امکان‌پذیر است و مشمولان این وام باید به بانکی که حقوق خود را از آن دریافت می‌کنند، مراجعه کنند.

البته لازم به ذکر است که روند پرداخت وام بدون ضامن مبتنی بر اعتبارسنجی است و رتبه اعتباری افراد در تعیین سفته، چک یا ضامن برای پرداخت وام تاثیرگذار است. در این زمینه، اطلاعات دریافتی «ایسنا» از وزارت امور اقتصادی و دارایی حاکی از آن است که از زمان اجرای طرح پرداخت وام بدون ضامن تا پایان ۱۵ اردیبهشت سال‌ جاری بیش از ۷۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات بدون ضامن پرداخت شده است. همچنین بیش از ۲۵۵‌هزار نفر این تسهیلات را دریافت کرده‌‌‌اند.

منبع دنیای اقتصاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.