جذابیت استفاده از رمزریال برای روسیه

رئیس انجمن بلاک‌چین روسیه درباره امکان تبادلات با رمزریال گفت: بانک‌های ایرانی در حال حاضر در روسیه فعالیت دارند و بر اساس اطلاعاتی که به دست آوردیم امکان استفاده از رمزریال برای روسیه وجود دارد.

تکاچوف نماینده دومای روسیه در نشست خبری روز گذشته با موضوع برگزاری نخستین اجلاس بین‌المللی انجمن‌‌‌های رمزارز در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه با راه‌اندازی رمزریال در ایران آیا امکان تبادلات مالی بر پایه رمزریال با روسیه وجود دارد، اظهار کرد: در روسیه هم به صورت فشرده در حال راه‌اندازی روبل ارز هستیم و بنا داریم با روبل ارز فعالیت کنیم و همچنین تبادلات بر پایه رمز ریال جذاب است.

همچنین الکساندر براژونیکوف رئیس انجمن بلاک‌چین روسیه درباره امکان تبادلات با رمزریال گفت: بانک‌های ایرانی در حال حاضر در روسیه فعالیت دارند و بر اساس اطلاعاتی که به دست آوردیم امکان استفاده از رمزریال برای روسیه وجود دارد. تکاچوف با بیان اینکه زمینه همکاری‌‌‌های ایران و روسیه در حوزه رمزارزها فراهم شده اما در این زمینه مساله بسیار مهم امنیت و اعتماد است. او افزود: هر دو کشور باید بتوانند اعتماد کامل برای انجام این کار داشته باشند و مطمئن شویم که تبادلات با رمزارزها هیچ ضرری برای کشورها ندارد.

چبراژونیکوف با بیان اینکه تا قبل از عملیات ویژه در اوکراین هم رمزارزها در روسیه مورد استفاده قرار می‌‌‌گرفت؛ گفت: پیش از این رمزارزها در روسیه مورد استفاده قرار می‌‌‌گرفت اما امکان استفاده داخلی نداشت و برای نگهداری و سرمایه‌گذاری در این حوزه مورد استفاده قرار می‌‌‌گرفت.

منبع دنیای اقتصاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.