مدیر عامل بیمه ایران: صنعت بیمه نیازمند تغییرات ذهنی و عملیاتی برای ایجاد تحول گرایی است

حسن شریفی رئیس هیات مدیره و مدیر عامل بیمه ایران گفت: صنعت بیمه به عنوان یکی از صنایع مهم کشور، برای ورود به بازارهای جدید، نیازمند یکسری تغییرات ذهنی و عملیاتی است.

حسن شریفی رئیس هیات مدیره و مدیر عامل بیمه ایران در همایش بررسی عملکرد هلدینگ توسعه کسب و کار سبا و شرکت‌های تابعه بیمه ایران با عرض تسلیت ایام سوگواری حضرت امام حسین علیه السلام و قدردانی از زحمات  تمامی دستگاه‌ها، بخصوص همکاران صنعت بیمه در راهپیمایی اربعین و همچنین قدردانی از مدیران پیشین هلدینگ کسب وکار سبا و شرکت‌های تابعه و سپاسگزاری از توفیق خدمت رسانی به آحاد مردم در شرکت سهامی بیمه ایران، عنوان کرد : صنعت بیمه به عنوان یکی از صنایع مهم کشور، برای ورود به بازارهای جدید، نیازمند یکسری تغییرات ذهنی و عملیاتی است .

صنعت بیمه نیازمند تغییرات ذهنی و عملیاتی برای ایجاد تحول گرایی است

 شریفی در ادامه با اشاره به اینکه، اقدامات بیمه ایران بعنوان راهبر صنعت بیمه، قطعا موجب تحول گرایی در کل صنعت بیمه کشور خواهد شد، افزود: شرکت سهامی بیمه ایران در دوره مدیریت جدید با درک اهمیت این موضوع و تغییر سیاست‌های خود،  اقدامات موثری برای نوگرایی، توسعه فرهنگ بیمه و ایجاد آرامش و اطمینان بیمه گزاران ومردم عزیزرا با بکارگیری ظرفیت های خود و شرکت های تابعه، آغاز کرده و در این مسیر جدید گام برمی‌دارد.

 رئیس هیئت مدیره بیمه ایران جهت حرکت مسیرهای هلدینگ توسعه کسب و کار سبا و شرکت های تابعه را همسو با سیاست های هیات مدیره بیمه ایران  دانست و تاکید کرد: برنامه هایی که برای چابک سازی و حرکت هوشمند هلدینگ توسعه کسب و کار سبا و شرکت‌های تابعه تدوین شده در واقع همان برنامه هایی است که از سوی اعضای هیات مدیره جدید بیمه ایران ریل گذاری گردیده است . حمایت همه جانبه‌ای که از تصمیمات و برنامه های هلدینگ توسعه کسب و کار سبا و شرکت های تابعه صورت می گیرد، فرصت بسیار مغتنم و مهمی را برای فعالیت آنها ایجاد کرده است که امیدوارم با درک اهمیت آن، با تمام توان خود بکوشند تا به حداکثر سوددهی برسند.

شریفی با تاکید بر اهمیت میزان سوددهی و شفاف سازی فعالیت شرکت های تابعه، به توقعات و انتظارات بیمه ایران از این شرکت ها پرداخت و خاطر نشان کرد : در چند سال گذشته روش های  مدیریتی متفاوتی در شرکت های تابعه اعمال شده، در اینجا نمی خواهم از این روش ها انتقاد کنم، فقط آنچه که امروز اهمیت دارد توجه به این موضوع است که در حال حاضر سیاست ها تغییر پیدا کرده و این شرکت ها باید همسو با این تغییرات حرکت نماید. در این راستا  کمک زیادی به استقلال و چابک سازی این شرکت ها صورت گرفته و با حمایت همه جانبه اعضای هیات مدیره بیه ایران، ابزارهای مورد نیاز شرکت های تابعه، در اختیار آنها قرار گرفته است و انتظار داریم با حاکمیت این تفکر جدید حضور موثرتری در بازرهای مختلف از جمله صنعت بیمه، ایفا نمایند.

داریوش محمدی عضو هیات مدیره بیمه ایران در این همایش طی سخنانی با تایید اقدامات و چرخش های تحول گرایانه فعالیت های هلدینگ توسعه کسب و کار سبا وشرکت های تابعه، به انتظارات هیات مدیره بیمه ایران از شرکتهای زیرمجموعه و ضرورت پاسخگویی به نهادهای ناظر و بالادستی در خصوص فعالیت آنها پرداخت و اظهار داشت: مسئولیت نهایی تمام فعالیت های شرکت سهامی بیمه ایران و شرکت‌های تابعه  و در نهایت ارائه صورت های مالی تلفیقی و پاسخگویی به نهاد های ناظر و بالا دستی بر عهده هیات مدیره بیمه ایران است، در این راستای، نظارت و پیگیری های ببیشتری از عملکرد این شرکت ها صورت خواهد گرفت .

محمدی افزود باید داشبودی از فعالیت های این مجموعه ها، در اختیار اعضای هیت مدیره قرار بگیرد تا با توجه به حساسیت هایی که در خصوص ضرورت رعایت موازین قانونی وجود دارد، عملکرد این شرکت ها را ازطریق این داشبورد  رصد و پایش نماییم تا در نهایت به شفاف سازی بیشتر برسیم .

عضو هیات مدیره بیمه ایران توجه به آیین نامه معاملاتی منطبق برقانون مناقصات کشور  را بعنوان یک اصل مهم در فرآیند های شرکت های تابعه از جمله شرکت ساختمانی بیمه ایران برشمرد وبر رعایت آن تاکید کرد و خواستار ارائه گزارشات مستمر به هیات مدیره در خصوص قرار دادهایی که  نیاز به تامین اعتبار و بارمالی بالا دارند، گردید.

 سادات میر عضو هیات مدیره بیمه ایران با اظهار خوشحالی ازحضور در این همایش  با اشاره به توانمندی های شرکت های زیر مجموعه بیمه ایران، گفت :همه ما در یک خانواده بنام بیمه ایران، با همدلی، همگرایی و هم افزایی می توانیم  نتایج درخشانی را رقم بزنیم. با توجه به توان، تخصص و ظرفیت بالای  مدیران وهمکاران ما در بیمه ایران و مجموعه هلدینگ توسعه کسب و کار سبا، انتظار بالایی از نوع و سطح خدمت رسانی این مجموعه ها داریم .

امیدوارم با کنار زدن موانع و   توسعه و تسریع در  فعالیت هایی که در هلدینگ صبا و شرکت‌های زیرمجموعه اتفاق می افتد شاهد شاخص‌های عملکردی بهتری باشیم  که مایه مباهات و افتخار همه ما بشود.

گفتنی است در ابتدای این همایش احمدی رئیس هیات مدیره و مدیر عامل هلدینگ توسعه کسب وکار سبا گزارشی از عملکرد 110 روزه اول این مجموعه وشرکت های تابعه را ارئه نمود و همچنین برنامه ها و سیاستهای 110 روز ه دوم که با شعار ” تلاش بر مدار رشد ” تدوین گردیده را تشریح کرد  و در ادامه هریک از مدیران شرکت های تابعه کارگزاری بورس بیمه ایران، شرکت سبا سودا ثمین ، موسسه حقوقی حافظان سرمایه سبا مبین، مرکز علمی کاربردی توسعه کسب و کار سبا ، شرکت سبد گردان آسان، شرکت ایده های تجارت هوشمند سیمرغ ، شرکت مهر سیاحت سبا، بیمه اتکایی ایران معین ، بیمه اتکایی امین و شرکت ساختمانی بیمه ایران به طرح نظرات ، مسائل، مشکلات، موانع وپیشنهادات مجموعه های تحت مدیریت خود پرداختند .

منبع بیمه ایران
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.