بخشودگی ۱۰۰ درصدی جرائم بیمه شخص ثالث تا ۱۹ اسفند

وزیر اقتصاد گفت: از ۱۵ بهمن تا ۱۹ اسفند به مدت ۳۵ روز، همه مالکان وسایل نقلیه‌ای که درماه‌های گذشته فاقد بیمه نامه شخص ثالث بودند بدون پرداخت جریمه می‌توانند از امکانات شبکه بیمه‌ای کشور با بخشودگی صد درصد استفاده کنند.

احسان خاندوزی در ارتباط تلفنی با بخش خبری 21 سیما افزود: در برخی از سنوات در مدت‌های مشخصی برای بخشی از هموطنانمان که نتوانستند بیمه شخص ثالث خود را تهیه کنند و طبق ماده 24 قانون بیمه شخص ثالث باید برای تمام طول دوره‌ای که خودرو آن‌ها فاقد بیمه نامه بوده است جریمه بپردازند، برای کمک به حال مردم عزیز در شرایط اقتصادی که قرار داریم و برای ترویج فرهنگ در حوزه بیمه گری، معافیت‌ها و بخشودگی‌هایی اعمال می‌شود.

بخشودگی ۱۰۰ درصدی جرائم بیمه شخص ثالث تا ۱۹ اسفند

وی با اشاره به اینکه یکبار دیگر هم در ماه‌های گذشته در طول سال جاری این بخشودگی اعمال شده بود، ادامه داد: در نوبت قبل حدود یک میلیون صاحب وسیله نقلیه از این بخشودگی استفاده کردند و کمک خوبی به حال صاحبان وسایل نقلیه شد و امیدواریم از این مهلت 35 روزه هم حداکثر استفاده صورت گیرد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: بیش از یک میلیون صاحب وسیله نقلیه در آبان که به مناسبت روز ملی بیمه این بخشودگی را اعمال کردیم، استفاده کردند.

آقای خاندوزی با بیان اینکه امسال مدت زمان استفاده از این بخشودگی برای مردم تقریباً 30 روز بیشتر از سال‌های گذشته است، افزود: این مهلت حدود 60 روز بود که امسال به 90 روز خواهد رسید.

وی اضافه کرد: برای صاحبان وسیله نقلیه حوزه کشاورزی که حدود 90 روز را استفاده کرده بودند با اضافه شدن مدت 15 بهمن تا 19 اسفند نزدیک به 120 روز بخشودگی را استفاده خواهند کرد.

منبع تسنیم
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.