سرمایه بانک توسعه تعاون به بیش از 62 هزار میلیارد ریال رسید

مدیر عامل بانک توسعه تعاون اعلام داشت سرمایه این بانک از ۲۸ هزار میلیارد ریال به بیش از 62 هزار میلیارد ریال افزایش یافت.

محمد شیخ حسینی مدیر عامل بانک توسعه تعاون اظهار داشت: سرمایه بانک با پیگیری های مستمر اخیر با سه مرحله افزایش به مبلغ 62438 میلیارد ریال به ثبت رسید.
وی افزود: در راستای اجرای مصوبه مجلس شورای اسلامی از محل بند (د) تبصره 18 قانون بودجه سال 1401 مقرر بود 360 هزار میلیارد ریال جهت افزایش سرمایه بانک های دولتی اختصاص یابد که با حمایت دولت سهم بانک توسعه تعاون 30 هزار میلیارد ریال در نظر گرفته شد. پس از طی مراحل اداری از محل سهام دولت در شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) شازند به میزان 30 هزار میلیارد ریال جهت افزایش سرمایه بانک توسعه تعاون تخصیص یافت که خوشبختانه در مقطع کنونی این مهم به صورت کامل محقق شده است و اعضای مجمع عمومی بانک توسعه تعاون از جمله وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان رییس مجمع و همچنین وزیر امور اقتصادی و دارایی، رییس سازمان برنامه و بودجه، وزیر راه و شهرسازی، وزیر جهاد کشاورزی، وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز این افزایش سرمایه را مورد تایید و تصویب قرار دادند و در در واقع سرمایه رسمی بانک 62438 میلیارد ریال است.
شیخ حسینی تصریح کرد: همچنین اخیرا هم زمان با افزایش ۳۰ هزار میلیارد ریالی سرمایه بانک، از محل منابع بند (د) تبصره (2) ماده واحده قانون بودجه سال 1399 کل کشور نیز به میزان 998 میلیارد ریال و همچنین از محل منابع جزء (7-2) بند (ز) تبصره (5) قانون بودجه سال 1400 کل کشور به میزان سه هزار میلیارد ریال افزایش سرمایه این بانک به ثبت رسید.
مدیر عامل بانک توسعه تعاون تاکید کرد: موضوع افزایش سرمایه بانک طی یک دهه گذشته همواره در اسناد بودجه ای و برنامه ای دولت وجود داشته و مورد تاکید بوده است که هیچگاه به صورت جدی و به صورت کیفی محقق نگردیده بود. در مقطع کنونی مدیران ارشد بانک و بخش تعاون به جد به دنیال افزایش سرمایه بوده و به عنوان مطالبه جدی در مجامع و دستگاهای اجرایی و حاکمیتی مختلف مطرح و پیگیری نمودند و با اهتمام ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سایر اعضای مجمع برای اولین بار پس از یک دهه سرمایه بانک با جهش قابل ملاحظه مواجه گردید.
این مقام بانکی خاطر نشان کرد: رویکرد این بانک کمک به توسعه و اعتلای بخش تعاون در اقتصاد کشور و حمایت موثر از تعاونی ها و بنگاه های کوچک و متوسط است و این میران افزایش سرمایه نیز توان بانک را برای ایجاد تحول در بخش تعاون و تداوم نقش توسعه ای بانک تقویت می‌بخشد.

منبع بانک توسعه تعاون
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.