بانک ها حق درخواست بیش از یک ضامن برای تسهیلات خرد را ندارند

رئیس بانک مرکزی گفت: تسهیلات خرد بیش از یک ضامن احتیاج ندارد و بانک ها حق ندارند بیش از یک ضامن از دریافت کنندگان وام بگیرند.

فرزین گفت: بانک ها به شکل های مختلف تسهیلات می دهند و یکی از مشکلاتی که در چند سال گذشته با آن مواجه هستیم تسهیلات خرد و خانگی است. تسهیلات خرد در تولید و اشتغالزایی همچنین محرومیت زدایی بسیار موثر است .

رئیس کل بانک مرکزی ادامه داد: برنامه های بسیار گسترده ای برای تسهیلات خرد داریم چراکه بخش عمده ای از مسائل شرکت های کوچک و متوسط ، کارگاه‌ها و مشاغل خانگی از طریق تسهیلات خرد حل می شود‌.

او می گوید: بسیاری از شرکت ها و مشاغل خانگی با تسهیلات کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان اقدام به توسعه کسب وکار و صادرات محصولات خود می کنند و این اقدام حاکی از آن است که پول های بانک ها در با برکت ترین جای خود قرار گرفته است.

فرزین گفت: طبق برنامه ریزی که انجام داده ایم پرداخت تسهیلات را گسترش می دهیم و برنامه های توسعه ای در این بخش داریم.

رئیس کل بانک مرکزی گفت: با استفاده از روش هایی که داریم سعی می کنیم بخش بیشتری را از منابع بانک ها را به پرداخت تسهیلات به کسب وکارها و تسهیلات خرد اختصاص دهیم.

او ادامه داد: تسهیلات خرد بیش از یک ضامن احتیاج ندارد و دو هفته پیش اعلام کردند که برخی از بانک ها بیش از ۲یا ۳ ضامن از متقاضیان دریافت می کنند بنابراین ما با قاطعیت اعلام می کنیم که هیچ بانکی حق ندارد بیش از یک ضامن بگیرد.

فرزین می‌گوید: ممکن است برخی از بانک در مسائل اعتبار سنجی دچار مشکل شود اما بانک ها نباید بیش از یک ضامن دریافت کنند و اگر بتوانیم موسسات تضمینی را توسعه دهیم و یک موسسه تضمین ایجاد کنیم که کار وثیقه را انجام دهند دیگر نیازی به ضامن نیست‌.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.