دیجی‌پی و تترلند امکان خرید اعتباری با ضمانت رمزارزی را فراهم می‌کنند

ایران- تهران، ۲۳ مرداد با آغاز همکاری تترلند و دیجی‌پی، سرویس خرید اعتباری با ضمانت دارایی رمزارزی برای اولین‌بار در ایران ممکن شد. 

دیجی‌پی، یکی از فعالان حوزه فین‌تک و از ارائه‌دهندگان سرویس‌های اعتباری همچون BNPL (الآن بخر، بعداً پرداخت کن) و خرید اقساطی‌‌ست که با همکاری تترلند ، مرجع تخصصی تبادل تتر در ایران، موفق شده است امکان خرید اعتباری با ضمانت دارایی رمزارزی را ایجاد کند.

این برای اولین بار است که که یک سکوی تبادل رمزارز (تترلند) و یک پلتفرم وام‌دهی (دیجی‌پی) خدمتی مشترک و مجاز برای سرویس  BNPL با ضمانت رمزارزی ارائه می‌دهند.

این اعتبار بدون دریافت هیچ‌گونه کارمزد یا سودی از کاربر ارائه‌ می‌شود و تترلند اولین پلتفرم تبادل رمزارز داخلی است که زیرساخت لازم برای ضمانت‌گذاری با رمزارز را برای کاربرانش فراهم می‌کند. در این روش، کاربران می‌توانند دارایی رمزارزی تتر خود در تترلند را به‌عنوان ضمانت قرار دهند و از دیجی‌پی‌ اعتبار خرید BNPL دریافت کنند.

خرید اعتباری با ضمانت رمزارزی چیست؟

در سال‌های اخیر، خرید اعتباری بسیار پرطرفدار شده و در کانون توجه مشتریان فروشگاه‌های اینترنتی و مارکت‌پلیس‌ها قرار گرفته است؛ شرکت‌های مختلفی سرویس BNPL را ارائه کرده‌اند. در این‌ میان، اعتبارسنجی کاربران یا دریافت ضمانت بابت تسویه اعتبار یکی از مشکلات پلتفرم‌های اعتباری مثل دیجی‌پی است. دیجی‌پی و تتر لند برای اولین بار در ایران موفق شده‌اند این امکان را برای کاربران‌شان فراهم کنند تا از دارایی‌ رمزارزی خود به‌عنوان شاخصی برای اعتبار‌سنجی استفاده کنند و بتوانند با ضمانت این دارایی از اعتبار BNPL (الان بخر، بعدا پرداخت کن!) برخوردار شوند.

سرویس BNPL چیست؟

سرویس «الان بخر، بعداً پرداخت کن» (Buy Now Pay Later) یکی از سرویس‌های خرید اعتباری است که در ابتدای ماه برای کاربر فعال می‌شود و کاربر یک ماه فرصت دارد از آن استفاده کند و بدهی‌ خود را از یکم تا پنجم ماه بعد بپردازد. برای دریافت این اعتبار نیاز است که خوش‌حساب و معتبر بودن کاربر متقاضی به کمک سنجش رتبه اعتباری، مشخص شود. برای مثال، دیجی‌پی به‌عنوان ارائه‌دهنده خدمت BNPL ابتدا میزان اعتبار قابل اختصاص به کاربر را در یک روش اعتبارسنجی مشخص و در ابتدای ماه برای او فعال می‌کند. کاربر دریافت کننده BNPL به مدت یک ماه فرصت دارد تا از فروشگاه‌های طرف قرارداد دیجی‌پی مثل دیجی‌کالا، دیجی‌کالاجت، اتاقک، کارناوال و … خرید و بدهی خود را در ابتدای ماه بعد پرداخت کند.

سرویس مشترک تترلند و دیجی‌پی چه مزایایی دارد؟

تترلند به‌عنوان مرجع تخصصی تبادل تتر در ایران این امکان را برای کاربران خود فراهم می‌کند تا با ضمانت رمزارزی تتر، از ۱میلیون تا ۱۰۰میلیون تومان (حداکثر معادل ۸۰درصد ارزش ضمانت خود) در ماه اعتبار خرید از پذیرندگان دیجی‌پی دریافت کنند و در ابتدای ماه بعد بدهی خود را پرداخت کنند.

مزیت مهم این سرویس بدون سود و کارمزد بودن آن است. این یعنی کاربران تترلند برای دریافت اعتبار خرید از دیجی‌پی با ضمانت رمزارزی تتر، هیچ هزینه‌ای پرداخت نمی‌کنند.

همه کاربران می‌توانند برای دریافت اعتبار دیجی‌پی با ضمانت دارایی رمزارزی در تترلند، اقدام کنند. کاربرانی که تا به حال حسابی در تترلند نداشته‌اند هم می‌توانند پس از ثبت‌نام و خرید، در لحظه با ضمانت موجودی دارایی رمزارزی خود در تترلند، از دیجی‌پی اعتبار بگیرند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.