مدت زمان بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث

مدیر صندوق تامین خسارت‌های بدنی گفت: جرایم بیمه شخص ثالث موتور سیکلت‌ها و ماشین‌آلات کشاورزی بدون بیمه‌نامه به شرط خرید بیمه‌نامه یکساله از ۱۳ آذر تا ۱۲ دی به مدت یک ماه بخشیده می‌شود.

مهدی قمصریان مدیر صندوق تامین خسارت‌های بدنی گفت: بر اساس قانون وسایل نقلیه‌ای که بیمه‌نامه شخص ثالث ندارند به سبب این که بیمه‌نامه شخص ثالث اجباری است و بر اساس بنده ب ماده ۲۴ قانون شخص ثالث هنگام تهیه بیمه‌نامه شخص ثالث باید مبلغی به سبب دوره‌ای که بیمه نداشتند را جریمه پرداخت کنند.

این مقام مسئول در ادامه بیام کرد: ما نیز بر اساس اجرای سیاست‌های دولت و با دو رویکرد اصلی حمایت از اقشار آسیب پذیر و بعد افزایش و گسترش ضریب نفوذ بیمه هرساله پیشنهاد خود را برای بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث ارائه می‌دهیم این پیشنهاد از سوی بیمه مرکزی به وزیر اقتصاد ارائه و وزیر هم به عنوان رئیس مجمع صندوق تامین خسارت‌های بدنی این پیشنهاد را بررسی می‌کنند و حال وزیر با این پیشنهاد موافقت کردند.

او افزود: بر این اساس تمام جرایم بیمه شخص ثالث موتور سیکلت‌ها و ماشین آلات کشاورزی بدون بیمه‌نامه از ۱۳ آذر تا ۱۲ دی به مدت یک ماه بخشیده شده است. جریمه سایر وسایل نقلیه موتوری فاقد بیمه‌نامه هم از ۱۳ آذر تا پایان آذر بخشیده می‌شود البته که شرط این بخشودگی خرید بیمه‌نامه یکساله شخص ثالث است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.