از صرافی رمزارز هک شده ۲۵۸ میلیون دلار خارج شد

صرافی اچ‌تی‌ایکس که صرافی ارز دیجیتال است، از زمان از سرگیری فعالیت پس از هک بزرگی که اتفاق افتاد، با خروج ۲۵۸ میلیون دلار خالص روبرو شده است.

داده‌های شرکت DefiLlam نشان می‌دهد که این پول در فاصله ۲۵ نوامبر تا ۱۰ دسامبر از این صرافی خارج شده که نشانه‌ای از نگرانی برخی از مشتریان از واقعه امنیتی ماه گذشته است. صرافی اچ‌تی‌ایکس اعلام کرد که ۳۰ میلیون دلار از توکن‌های رمزنگاری شده را در این حمله هک از دست داده است و پس از حمله، برداشت و سپرده گذاری را موقتا به حالت تعلیق درآورد.

این صرافی ارز دیجیتال که با جاستین سان، غول صنعت ارزهای دیجیتال چینی مرتبط است، در این باره اظهارنظر نکرد.

جاستین سان همچنین به صرافی پولونیکس و پل HECO متصل است که شبکه راه‌اندازی شده توسط اچ‌تی‌ایکس است تا امکان انتقال بین بلاک‌چین‌ها را فراهم کند. پولونیکس و HECO در نوامبر هم هک شدند که به سرقت حدود ۲۰۰ میلیون دلار ارز دیجیتال منتهی شد.

پس از حادثه نوامبر اچ‌تی‌ایکس، سان در پستی در شبکه اجتماعی ایکس گفت که یک بررسی در حال انجام است و این صرافی به طور کامل ضررهای کیف پول داغ اچ‌تی‌ایکس را جبران خواهد کرد. هکرها همچنین در سپتامبر، هشت میلیون دلار از این صرافی سرقت کردند.

میانگین حجم معاملات اچ‌تی‌ایکس که زمانی با نام Huobi شناخته می‌شد در ۲۴ ساعت گذشته، ۱.۶ میلیارد دلار بود و طبق آمار کوین مارکت کَپ، این صرافی از این نظر، در میان ۲۰ صرافی برتر ارزهای دیجیتال قرار دارد.

از زمان فروپاشی صرافی اف‌تی‌ایکس در سال میلادی گذشته، سرمایه‌گذاران دارایی‌های دیجیتال به تغییرات در ورود و خروج پول و موجودی صرافی‌های ارز دیجیتال، حساس شده‌اند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، شرکت امنیتی بلاک سِک اعلام کرد که صرافی  اچ‌تی‌ایکس، هشت میلیون دلار سرقت شده در سپتامبر را برگردانده است. به نظر می‌رسد هکرها همچنان ۳۰ میلیون دلاری را که ماه گذشته سرقت کردند، در اختیار دارند.

منبع: ایسنا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.