نخستین مرکز شتابدهی و نوآوری بلاکچین راه‌اندازی می‌شود

نخستین مرکز شتابدهی و نوآوری حوزه بلاکچین با انعقاد تفاهم نامه ای راه‌اندازی می‌شود.

عصر بانک؛به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در راستای بند 2 سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی، تفاهم‌نامه راه‌اندازی و راهبری «نخستین مرکز شتابدهی و نوآوری حوزه بلاکچین» در کشور  با همکاری میان معاونت علمی به نمایندگی علیرضا دلیری معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی و  یک شرکت دانش بنیان در  پارک علم و فناوری دانشگاه تهران به امضا رسید.

 
طبق این تفاهم‌نامه معاونت علمی نسبت به حمایت در ارائه تسهیلات و حمایت های قانونی، فنی، معنوی از طراحی و راه‌اندازی موضوعات این تفاهم‌نامه اقدام می‌کند.
 
 معاونت علمی نسبت به تأمین فضای کاری مورد نیاز برای استقرار مرکز شتابدهی، معرفی شرکت به کلیه فعالان و مراکز قانونی مرتبط با موضوع تفاهم‌نامه برای استقرار در مرکز شتابدهی، اطلاع‌رسانی و ترغیب فعالان مرتبط با موضوع تفاهم‌نامه برای استفاده از ظرفیت‌های ایجاد شده، معرفی استارت آپ هایی که در حوزه فناوری‌های مرتبط با موضوع این تفاهم‌نامه هستند به این شرکت،  برقراری تعاملات برای تسهیل گری اجرای موضوعات تفاهم‌نامه با نهادهای بالادستی و سیاست‌گذار کشور اقدام خواهد کرد.
 
معاونت علمی بنا بر این تفاهم‌نامه برای آشنایی و فعالیت سرمایه‌گذاران بخش دولتی و خصوصی، طرح‌ها و ایده‌هایی که دارای قابلیت تجاری‌سازی هستند از طریق سازوکارهای اجرایی معاونت، اطلاع رسانی خواهد کرد. همچنین نسبت به تسهیل شرایط و تسریع فرآیند اخذ تأییدیه دانش‌بنیان محصولات و همچنین شرکت‌های خلاق تجاری شرکت اقدام می‌کند.
 
طبق این تفاهم‌نامه شرکت نیز نسبت به جذب سرمایه و حمایت مالی و معنوی از طراحی و راه‌اندازی موضوعات این تفاهم‌نامه اقدام می‌کند. این شرکت همچنین نسبت به اقدام به تأمین امکانات موردنیاز مرکز شتابدهی و نوآوری، ارائه بسته خدماتی به استارت آپها شامل ارزیابی طرح‌ها و هدایت و راهبری استارت آپها برای انتخاب و فعالیت در مراکز شتابدهی مطابق با تجارب موفق داخلی و خارجی،  تخصیص تسهیلات ارائه شده از معاونت و مجموعه‌های سرمایه‌گذاری معرفی شده از طرف معاونت به استارت آپ ها مورد قبول در مرکز شتاب دهی و تسهیلات لازم  متعهد خواهد شد. 
 
این شرکت همچنین نسبت به سرمایه‌گذاری در شرکت‌های استارت آپ که از مرکز شتابدهی و نوآوری خارج می‌شوند، نسبت به تهیه برنامه اجرایی موضوعات این تفاهم‌نامه، تهیه و تدوین راهکارهای اجرایی جهت پیاده‌سازی طرح‌هایی در حوزه‌های اولویت‌دار کشور و نیز در سطح بین‌الملل با استفاده از فناوری بلاکچین متعهد می‌شود.
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.