بررسی احساس و تجربه کاربر در بانک ملت

مدیرکل بازاریابی بانک ملت در تشریح فعالیت‌های بازاریابی بانک ملت گفت: بقای بانک‌ها وابسته به مشتریان است و بانک باید تمهیداتی برای درک نیازها و احساسات مشتریان بیندیشد.

عصر بانک؛به گزارش روابط‌عمومی بانک ملت، مسعود کیماسی درباره رسالت‌های اصلی مدیریت بازاریابی در بانک ملت گفت:  ما در صنعتی هستیم که تحول و رقابت، شدید است و علاوه بر بخش‌های عملیاتی و ستادی بانک، رصد مستمر و هوشمندانه بازار، مشتریان و رقبا در داخل و خارج توسط واحدی تخصصی اهمیت بسزایی دارد. کیماسی افزود:  با چنین رویکردی، بخشی در مدیریت بازاریابی بانک ملت با عنوان «بینش بازار» فعالیت دارد که این وظیفه را از دو طریق یعنی تحقیقات بازار و نظرسنجی انجام می‌دهد.

 

وی ادامه داد:  بانک ملت هم‌اکنون به‌عنوان اولین شرکت در ایران، اقدام به راه‌اندازی لابراتوار عصبی با تجهیزات پیشرفته کرده است و در گام نخست با استفاده از ابزارهایی مانندeye tracker احساس و تجربه کاربر در هنگام استفاده از همراه بانک ملت را بررسی کردیم و نتایج خوبی برای بهبود و ارتقای این محصول پرطرفدار استخراج شد. مدیرکل بازاریابی بانک ملت پایش و اجرای استراتژی‌های حفظ و ارتقای برند را از دیگر فعالیت‌های مدیریت بازاریابی بانک ملت ذکر و تصریح کرد:  هر فعالیتی از سوی بانک آثار بیرونی دارد که با اتکا به اصول ممیزی برند، حاکمیت برند و عناصر هویت بصری، این رسالت نیز از سوی مدیریت بازاریابی اجرا می‌شود. کیماسی با بیان این موضوع که بانک ملت همواره در همه زمینه‌ها از جمله تبلیغات نوآور بوده است، گفت:  با نگاهی به گذشته و حال می‌بینیم بانک ملت در حوزه مشتری‌مداری از ابتدای دهه 80، طراحی و اجرای برنامه عملیاتی، در فرآیند خصوصی شدن، اجرای بانکداری جامع و همچنین تبلیغات، متمایز و پیشگام بوده است. وی این تمایز را حاصل محیط مناسب این بانک برای بروز خلاقیت کارکنان و تشویق پیمانکاران و شرکت‌های همکار با بانک ملت دانست. این مقام مسوول در حوزه بازاریابی بانک ملت درباره فعالیت‌های باشگاه مشتریان اظهار کرد:  فلسفه تشکیل باشگاه مشتریان ملت تشویق مشتریان این بانک و حتی سایر بانک‌ها به استفاده از خدمات غیرحضوری بانکی بود که با توجه به جوایزی که در نظر گرفته شده بود، با استقبال خیلی خوبی مواجه شد. کیماسی با اشاره به طرح شرکای تجاری، آن را زمینه مناسبی برای بهره‌مندی توام اعضای باشگاه از خدمات بانک ملت و تخفیفات محصولات و خدمات شرکت‌ها و برندهای محبوب و پرمخاطب توصیف کرد. مدیرکل بازاریابی بانک ملت به مسابقه ایده ملت هم اشاره کرد و گفت:  این مسابقه با هدف تغییر در کلیشه ارتباط دانشگاه و صنعت و با مدلی متفاوت برای ایجاد فرصت بروز خلاقیت‌های دانشجویان اجرا شد و تاکنون 130 تیم سه نفره از دانشجویان در این طرح شرکت داشته‌اند. کیماسی ادامه داد:  اوایل شهریورماه سال‌جاری ارزیابی اولیه از طرح‌ها انجام خواهد شد و در نیمه‌های مهرماه 3 تیم برتر که بهترین طرح‌های بازاریابی (marketing plan) را برای محصولات و خدمات بانک ارائه داده‌اند انتخاب و معرفی خواهند شد. وی در پاسخ به این سوال که آیا در بانک ملت از تحلیل کلان‌داده‌ها (big data)در تحلیل رفتار مشتریان استفاده می‌شود گفت:  پروژه‌ای در بخش فناوری اطلاعات بانک ملت در حال اجراست و نتایجی درخصوص نرخ جذب و ریزش مشتریان، مبارزه با پولشویی و … تاکنون به‌دست آمده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.