کسب و کار در کدام شهرهای اروپایی راحت‌تر است؟

بانک جهانی اعلام کرد شهر پرسوف اسلواکی، بهترین شهر اروپایی برای راه‌اندازی کسب و کار افراد است.

عصر بانک؛ بانک جهانی در گزارشی به نام " کسب وکار در اتحادیه اروپا 2018" اعلام کرد شهرهای اروپای شرقی و مرکزی دارای محیط دوستانه تری برای کسب و کارها به نسبت شهرهای شمالی، غربی و جنوبی اروپا هستند. به گفته بانک جهانی در رده بندی امسال شهر پرسوف از اسلواکی در رده نخست ایستاد و پس از آن پراگ- پایتخت جمهوری چک- در رده دوم قرار گرفت. این رده بندی از مقایسه قوانین تجاری کشورهای اروپایی با 186 کشور جهان به دست آمده است.

 

وزارت اقتصاد اسلواکی در بیاینه ای به این مناسبت اعلام کرد:این وزارت خانه در حال آماده سازی بسته دیگری برای حمایت از فضای کسب و کار تجاری و از میان برداشتن بوروکراسی بیش از حد است. استراتژی های قبلی موفق بوده اند و براتیسلاو- پایتخت- موفق شده است 9 پله در شاخص سهولت کسب و کار بانک جهانی صعود کند.

 

شاخص سهولت در انجام کسب و کار جنبه های قانونی را از نظر تسهیل یا سخت تر شدن شرایط کاری برای شروع کار در نظر می گیرد. در این تحقیقات از 5 شاخص جداگانه استفاده شد که عبارت اند از: سهولت راه اندازی کسب و کار، مجوزهای ساخت و ساز، قراردادهای الزام آور، دسترسی به برق و ثبت اموال.

 

 

مجوز کار در اسلواکی

 

افراد جهت مهاجرت به اسلواکی و گرفتن مجوز کار باید به اداره کار، و امور اجتماعی مراجعه کنند،که با توجه به شایستگی و تجربه کاری شما به شما اعطا می شود. مهلت قانونی برای رسیدگی به درخواست برای استخدام 30 روز است و تایید اجازه کار در اسلواکی بستگی به تحصیل شما دارد،اجازه کار ممکن است گسترش یابد حتی بارها و بارها،اما همیشه برای حداکثر 2 سال است.

 

اجازه کار گسترده در اسلواکی

 

برای تمدید اجازه کار، کارفرمایان باید در خواست تمدید را ارسال کنند . شرایط برای تجدید مجوز کار این است که کارمند با همان کارفرمای قبلی کار خواهد کرد. اگر یک فرد خارجی بخواهد با یکی دیگر از کارفرمایان کار کند ، باید یک درخواست جدید برای اجازه کار ارائه دهد.اگر شما در اسلواکی کار نکنید مجوز کار و اقامت شما منقضی می شود .پناهجویان حق داشتن کار در اسلواکی را ندارند چون این کشور دیگر پناهنده قبول نمی کند اگر فرد خارجی قوانین قانونی را نقض کند،کارفرمایی که مجوز کار را برای فرد خارجی می گیرد می تواند مجوز را لغو کند.

 

/خبرآنلاین

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.