مهم‌ترین دغدغه کی‌روش برای جام ملت‌های آسیا

سرمربی تیم ملی فوتبال به دنبال گرفتن تضمین از فدراسیون برای اجرای برنامه‌های تیمش پیش از جام ملت‌های آسیا 2019 است.

عصر بانک؛ مهم‌ترین شرط کارلوس کی‌روش برای باقی ماندن در ایران همانند چند سال گذشته، اجرای تمام برنامه‌هایش برای تیم ملی است؛ خواسته‌ای که سرمربی پرتغالی تیم ملی در طول هفت سال گذشته روی آن پافشاری کرده و با افراد زیادی در تحقق برنامه‌هایش درگیر شده است.

 

برگزاری جام ملت‌های آسیا در فصل زمستان همواره به مشکل بزرگی برای تیم‌های غرب آسیا تبدیل شده و فوتبال ایران هم از این قائده مستثنی نیست چرا که در کوران مسابقات لیگ برتر، تیم ملی باید اردوهای آماده سازی خود را برگزار کند و همین موضوع به چالشی برای مربیان تبدیل شده است.

 

او برای تمدید قرارداد با فدراسیون فوتبال هم روی اجرای برنامه‌هایش تاکید کرده اما با مشکل بزرگی در این راه مواجه است و مشخص نیست بتواند در دوران برگزاری بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا و حضور استقلال و پرسپولیس در این رقابت‌ها، بتواند بازیکنان خود را داشته باشد.

 

کی‌روش بعد از توافقات مالی با فدراسیون فوتبال برای ماندن در تیم ملی همچنان دغدغه آماده‌سازی تیمش را دارد. او در گفت‌وگو با سایت AFC  به این موضوع اشاره کرده و می‌گوید تیمش نمی‌تواند با 15 روز تمرین کردن از پس تیمی مانند ژاپن که از 40 سال قبل پیشرفت کردن را شروع کرده، بر بیاید.

 

این اظهارنظر کی‌روش در وهله نخست خیال هواداران تیم‌ملی از بابت ماندنش در ایران را راحت کرده است اما دغدغه آماده سازی تیمش را دارد.

 

کی‌روش پیش از جام جهانی هم برنامه ریزی بلند مدتی را برای تیم ملی انجام داد و در پایان هر هفته از لیگ برتر بازیکنان لیگ برتری را به مدت یک روز در اختیار داشت و به طور اختصاصی با این بازیکنان کار کرد. با توجه به همین موضوع، احتمالا کی‌روش برای جام ملت‌ها هم خواستار اجرای چنین برنامه‌ای است و می‌خواهد خیالش را از بابت همکاری باشگاه‌ها با این برنامه‌ها راحت کند.

 

او چندی پیش در یکی از مصاحبه‌های خود درباره تمدید قرارداد با فدراسیون فوتبال گفته بود که به شرطی در ایران می‌ماند که مربیانی مانند برانکو، قلعه نویی و کرانچار در برنامه آماده‌سازی تیم ملی کارشکنی نکنند که اشاره به اجرای برنامه های تیم ملی در کوران مسابقات باشگاهی دارد.

 

باید دید او می‌تواند تضمین لازم برای اجرای برنامه‌هایش پیش از جام جهانی را از فدراسیون فوتبال و به خصوص از باشگاه‌ها و مربیان لیگ برتری دریافت کند یا نه.

 

/ایسنا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.