ثروتمندترین افراد جهان، یک تریلیون دلار پولدارتر شدند!

میزان ثروت ثروتمندترین افراد جهان به دنبال رکوردشکنی بازارهای سهام جهانی، در سال 2017 یک تریلیون دلار افزایش یافت که نسبت به سال 2016 رشد چهار برابری داشت.

عصر بانک؛به گزارش بلومبرگ، رشد 23 درصدی شاخص میلیاردرهای بلومبرگ که رتبه بندی روزانه 500 نفر از ثروتمندترین افراد جهان است، با رشد 20 درصدی شاخص "ام. اس. سی. آی. ورلد" و "استاندارد اند پورز 500" مقایسه می‌شود.

 

جف بزوس، بنیان گذار فروشگاه اینرنتی آمازون، با 34.2 میلیارد دلار افزایش، بیشترین افزایش ثروت در سال 2017 را داشت و بالاتر از بیل گیتس- موسس شرکت مایکروسافت، در صدر ثروتمندترین فرد در جهان در ماه اکتبر ایستاد.

 

گیتس 62 ساله که جایگاه ثروتمندترین فرد جهان را از ماه می سال 2013 در اختیار داشت، بیشتر ثروت خود را وقف امور خیریه کرده است که از جمله آنها می‌توان به تعهد 4.6 میلیارد دلاری او برای بنیاد خیریه "بیل و مالیندا گیتس" در اوت امسال اشاره کرد.

 

جف بزوس در حال حاضر دارای 99.6 میلیارد دلار ثروت خالص در مقایسه با 91.3 میلیارد دلار بیل گیتس است.

 

جورج سوروس نیز یکی دیگر از افرادی بوده که بخش زیادی از ثروت خود را بخشیده است. دفتر خانوادگی سوروس در اکتبر اعلام کرد وی طی سالیان اخیر، 18 میلیارد دلار از ثروت خود را به موسسه خیریه جامعه باز بخشیده که باعث شده است وی در فهرست میلیاردرهای بلومبرگ با 8 میلیارد دلار ثروت خالص در رتبه 195 قرار گیرد.

 

تا پایان معاملات روز سه شنبه 26 دسامبر، 500 میلیاردر برتر جهان کنترل 5.3 تریلیون دلار از ثروت جهان را در اختیار داشته اند که در مقایسه با 4.4 تریلیون دلار در 27 دسامبر 2016 افزایش داشته است.

 

38 میلیاردر چینی فهرست بلومبرگ، 177 میلیارد دلار معادل 65 درصد به ثروت خود افزوده اند که  بیشترین مقدار افزایش در میان میلیاردرهای 49 کشور فهرست است.

 

هوئی کا یان- بنیانگذار گروه " چاینا اورگرند" توانست تا ثروت خود را 25.9 میلیارد دلار معادل 350 درصد افزایش دهد و بعد از جف بزوس، بیشترین افزایش ثروت را داشته باشد.

 

ثروت ما هواتنگ- یکی از بنیان‌گذار سرویس پیام رسان "تن سنت هولدینگ" طی یک سال دو برابر شد و وی با 41 میلیارد دلار ثروت در صدر ثروتمندترین افراد آسیایی قرار گرفت.

 

بنابر گزارش گروه "یو. بی. اس" و "پرایس واتر هاوس کوپرز"، شمار میلیاردرهای آسیایی برای نخستین بار از تعداد میلیاردرهای آمریکایی سبقت گرفته است.

 

/ایسنا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.