«بانک سرمایه» ادغام نمی‌شود

نایب رئیس هیئت تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان به تشریح آخرین جزئیات پرونده تحقیق از این صندوق پرداخت.

عصر بانک؛اسدالله عباسی نایب رئیس هیئت تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان در گفت‌وگو با تسنیم، گفت: برای اینکه گزارش نهایی تخلفات در صندوق ذخیره فرهنگیان را منتشر و در اختیار مسئولان ذیربط قرار دهیم، یک سری اقدامات تکمیلی باقی مانده است.

 

وی با بیان اینکه گروه تحقیق از صندوق ذخیره فرهنگیان در حال ارائه گزارشات انتهایی خود به دستگاه‌های مرتبط با پرونده هستند تا  این دستگاه‌ها نیز درباره صحت و سقم گزارش تیم تحقیقاتی ما نظرات‌شان را بیان کنند، گفت: در همین راستا  و در جلسه اخیر کمیسیون گزارشی در رابطه با دو شرکت پتروفرهنگ و سرمایه‌گذاری فرهنگیان که دارای شرکت‌های متعددی در زیرمجموعه خود هستند، ارائه شد.

 

عباسی ادامه داد: همچنین گزارشی از صندوق ذخیره و اعضای کنونی و سابق این صندوق، میزان سهام صندوق در بانک سرمایه که حدود 47.46 درصد است و سرمایه حدود 18 هزار میلیارد تومانی صندوق که به شکل منابع پایه خریداری شده، ارائه شد، البته نتیجه‌گیری نهایی درباره این پرونده به جلسات هفته آتی موکول شد.

 

نایب رئیس هیئت تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان با رد شایعه ادغام بانک سرمایه، خاطرنشان کرد: بانک سرمایه براساس منابعی که در اختیار دارد، می‌تواند روی پای خود ایستاده و با پرداخت دیون خود بار دیگر در بازار پول و سرمایه  فعالیت کند.

 

وی با اشاره به اشخاصی که تخلف آنها در صندوق ذخیره فرهنگیان  اثبات شده، اظهار داشت: در مجموع حدود 70 نفر از مدیران صندوق ذخیره از سمت خود برکنار شده‌اند و تلاش بر این است تا هر چه سریع‌تر روند پاکسازی صندوق ذخیره از افرادی که تخلفات‌شان قطعی بوده، انجام گیرد تا صندوق بتواند بار دیگر به فعالیت طبیعی خود ادامه دهد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.