ایران به دنبال از سرگیری همکاریهای بانکی با آلمان

رییس کل بانک مرکزی کشورمان پس از دیدار با بانکداران آلمانی گفت: اکنون شاهد علاقه مندی و تمایل آنها به همکاری با بانکهای ایرانی هستیم.

عصر بانک؛به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، ولی الله سیف در سفر دو روزه اش به فرانکفورت در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری صدا و سیما افزود: به تدریج با آشنا شدن بانکهای آلمانی با شرایط و نوع همکاری با بانک های ایرانی دیدگاهها تغییر کرده است و اکنون شاهد علاقه مندی و تمایل آنها به همکاری با بانکهای ایرانی هستیم.

 

وی با اشاره به جلسه با بانکداران آمانی تصریح کرد: نوع سوالات و مطالبی که در این جلسات مطرح شد نشان می دهد تحولات جدی در حال رخ دادن است. واقعیت این است که نگاه ما برای همکاری با بانکهای اروپایی و آلمانی، همکاری هایی است که به نفع دو طرف باشد.

 

رییس کل بانک مرکزی کشورمان با بیان اینکه ما به دنبال ایجاد بسترهای مناسب برای از سرگیری همکاری های بانکی با آلمان هستیم به دیدارش با همتای آلمانی خود اشاره کرد و گفت: در این دیدار بحث های خوبی مطرح شد و طرف مقابل برای گسترش همکاری نظام بانکی آلمان با بانکهای ایرانی و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ابراز علاقه مندی کرد.

 

به گفته سیف، ینس وایدمان اعلام کرده است بانک مرکزی آلمان آمادگی دارد به زودی در زمینه های تخصصی و آموزشی و همچنین روزامد و استاندارد سازی نظام بانکی همکاری با ایران را آغاز کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.