بانک مرکزی به بابک زنجانی شماره حساب چینی داد + عکس

وکیل مدافع شرکت نفتی HK می‌گوید بانک مرکزی شماره حساب یک بانک چینی را به بابک زنجانی و دادگاه اعلام کرده تا متهم ردیف اول پرونده نفتی، بدهی دو میلیارد و 66 میلیون یورویی شرکت نفت را به این حساب واریز کند.

عصر بانک؛غلامحسین صادقی قهاره با اعلام این خبر گفت: مطلع شدیم بانک مرکزی پیرو جلسه‌ اخیر برگزار شده در شعبه 15 دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی، شماره حساب بانک مورد نظر برای دریافت پول را اعلام کرده است.

وکیل مدافع شرکت نفتی HK که اصلی‌ترین شاکی بابک زنجانی محسوب می‌شود افزود: بر این اساس، ما به شرکت HK می‌گوییم برای بانک F.I.I.B که متعلق به بابک زنجانی است، دستور پرداخت صادر کند تا دیگر آقای زنجانی عذر و بهانه‌ای نداشته باشد.

به گفته صادقی‌قهاره، بانکی که زنجانی ادعا کرده در آن پول دارد، بانکی چینی «مرچنت» است و بانک مرکزی نیز برایدریافت طلب دو میلیارد و 66 میلیون یورویی شرکت نفت، شماره حسابی را نزد همین بانک به دادگاه اعلام کرده است.

وکیل مدافع شرکت نفت HK درباره میزان بدهی زنجانی و اینکه آیا وی قرار است اصل و فرع بدهی را واریز کند یا خیر اظهار کرد: ادعای ما حدود سه میلیار یورو است ولی قرار شده ابتدا اصل بدهی عینی دو میلیارد و 66 میلیون یورو واریز شود.

بانک مرکزی در حالی شماره حساب مربوط به یک بانک چینی را اعلام کرده که روز گذشته(شنبه) با حضور روسای جمهور ایران و چین، دو کشور 17 تفاهم‌نامه همکاری مشترک در زمینه‌های مختلف اقتصادی، تجاری، سیاسی، فرهنگی و .. امضا کردند.

بانک مرچنت آنگونه که در وب سایتش اعلام کرده، در سال 1987 در شهر شنژن چین تاسیس شده و اولین بانک سهامی تجاری چین است که در طول سابقه 24 ساله خود تلاش‌های بسیاری در راستای تقویت و اصلاح نظام بانکی  این کشور انجام داده است.

غلامرضا مهدوی وکیل مدافع شرکت ملی نفت ایران  نیز پیشتر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم از برداشته شدن تحریم‌های زنجانی و شرکت‌ها و بانک‌های وابسته به وی خبر داده بود.

26 دی ماه امسال و چهار روز مانده به پایان مهلت یک ماهه‌ای که دادگاه به زنجانی برای تسویه بدهی با شرکت نفت داده بود، جلسه‌ای با حضور متهم ردیف اول پروده نفتی، وکلای شرکت نفت و نمایندگان بانک مرکزی در شعبه 15 دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد.

در این جلسه پس از احراز نشدن صلاحیت 17 بانکی که زنجانی به منظور صدور ضمانت‌نامه و برات به بانک مرکزی معرفی کرده بود، پیشنهاد‌های دیگری برای تسویه بدهی با شرکت نفت مطرح و در نهایت پیرو اعلام زنجانی مبنی بر وجود منابع مالی در بانکی در چین، قرار شد پس از رفع تحریم‌ها با اعلام شماره حسابی از سوی بانک مرکزی، مبلغ بدهی از این بانک به شماره حساب اعلام شده انتقال یابد.

با درخواست استمهال مجدد زنجانی، شعبه 15 دادگاه انقلاب برای انجام این کار یک ماه دیگر به بابک زنجانی مهلت داده است.

تا کنون 24 جلسه از محاکمه متهمان پرونده نفتی برگزار شده و ادامه جلسات پس از پایان دومین مهلت یک ماهه زنجانی، برگزار می‌شود.

زنجانی پیشتر در جلسات دادگاه گفته بود 12 میلیارد یور نقد در یکی از بانک‌های خارجی دارد.

/تسنیم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.