درخواست از سیف:موسسات مالی غیرمجاز را تعیین تکلیف کنید

مهر به نقل از رییس کمیسیون اقتصاد مجلس از ارسال نامه ای درباره زمان بندی و تعیین تکلیف موسسه کاسپین خبرداد.

عصر بانک؛ محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصاد مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به ولی‌الله سیف، رئیس کل بانک مرکزی خواستار ارایه برنامه زمان‌بندی و اقدامات مشخص برای تعیین تکلیف موسسه اعتباری کاسپین شد.

 

پورابراهیمی در این نامه تصریح کرده است چنانچه بانک مرکزی در زمینه تعیین تکلیف موسسه کاسپین اقدام موثری انجام ندهد، مجلس شورای اسلامی مطابق ماده 236 آیین نامه داخلی خود، تحقیق و تفحص از بانک مرکزی را در دستور کار قرار خواهد داد.

 

نامه رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس به سیف، به این شرح است:

 

جناب آقای دکتر سیف

 

رئیس کل محترم بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران

 

با سلام

 

احتراما، پیرو نامه شماره 15411/42/د مورخ 1396/2/31 در خصوص ساماندهی موسسات مالی  غیرمجاز در سال 1396 و همچنین تعیین تکلیف موسسه اعتباری کاسپین، با توجه به اینکه گزارش قبلی ارسالی آن بانک پاسخگوی موارد توافق شده در کمیسیون نبوده و پاسخ نامه اخیر نیز همچنان واصل نگردیده است، لذا امید است دستور فرمایید برنامه زمان بندی و اقدامات مشخص اجرایی توسط بانک مرکزی حداکثر تا پایان هفته جاری به این کمیسیون ارایه تا مورد بررسی قرار گیرد.

 

با توجه به پیگیری های مکرر نمایندگان مجلس شورای اسلامی در خصوص موسسه کاسپین، در صورت عدم تعیین تکلیف نهایی این کمیسیون مطابق با ماده 236 آیین نامه داخلی مجلس اقدام خواهد نمود.

 

محمدرضا پورابراهیمی

 

رئیس کمیسیون اقتصادی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.