بانک توسعه تعاون هم وام خرید مسکن می دهد

مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی از ورود بانک توسعه تعاون به ارایه وام خرید و ساخت مسکن به تعاونی‌ها خبر داد.

عصر بانک؛به گزارش مهر، علی اصغر میرمحمدصادقی در نشست خبری امروز خود با خبرنگاران گفت: در راستای مصوبه روز گذشته شورای پول و اعتبار، سقف وام مسکن برای متقاضیان افزایش یافته است و در عین حال هم، بانک توسعه تعاون می تواند به تعاونی ها وام خرید و ساخت ارایه دهد. در عین حال سه بانک هم برای عرضه اوراق حق تقدم مسکن به بانک مرکزی درخواست خود را ارایه داده اند که پس از تائید، می توانند وارد عمل شوند.

 

مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی افزود: سقف وام جعاله مسکن بر اساس مصوبه شورای پول و اعتبار افزایش یافته است، به نحوی که این تسهیلات از 10 میلیون به 20 میلیون تومان افزایش یافته است؛ ضمن اینکه تسهیلات بدون سپرده نیز برای شهر تهران 50 میلیون تومان بوده که متقاضیان می‌توانند 20 میلیون تومان دیگر وام دریافت کنند.

 

وی تصریح کرد: سقف وام دراین بخش به 70 میلیون تومان رسیده است؛ ضمن اینکه تمامی بانکهای تجاری می توانند این تسهیلات را پرداخت کنند. در حالیکه تا قبل از این مصوبه شورای پول و اعتبار، تسهیلات بدون سپرده برای هر پلاک 50 میلیون تومان بود که اکنون هر یک از زوجین می توانند 50 میلیون وام گرفته و از این شرایط استفاده نمایند.

 

به گفته میرمحمدصادقی، اکنون رقم جعاله مسکن از 100 به 200 میلیون ریال( 10 به 20 میلیون تومان) افزایش یافته که کمک خوبی برای تامین مالی کسانی است که بدون سپرده قصد خرید مسکن دارند؛ همچنین سقف جعاله مسکن 500 میلیون ریال(50 میلیون تومان) بود که اکنون 200 میلیون ریال(20 میلیون تومان) به آن اضافه می شود.

 

مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی اظهار داشت: باید در کنار توجه به اوراق خرید مسکن از حساب های تعهدی نیز حمایت کرد، این در حالی است که با تصمیم شورای پول و اعتبار افرادی که در صندوق پس انداز مسکن، صندوق پس انداز مسکن جوانان و صندوق پس انداز ساخت مسکن حساب دارند، می توانند با احتساب هر میزان امتیازی که در صندوق ها دارند تا سقف 600 میلیون ریال( 60 میلیون تومان) تسهیلات بدون سپرده دریافت کنند.

 

وی اظهار داشت: مصوبات شورای پول و اعتبار درباره حساب های صندوق پس انداز یکم تا سقف 800 میلیون ریال(80 میلیون تومان) به هر یک از زوجین به قوت خود باقی است و زوجینی که هر دو در صندوق پس انداز مسکن جوانان امتیاز داشته باشند نیز می توانند امتیاز خود را تجمیع کنند و یکجا برای خرید یک پلاک ثبتی استفاده کنند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.