بیمه پارسیان در بالاترین سطح توانگری مالی صنعت بیمه در سه سال متوالی

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل ؛ بنا بر اعلام رسمی بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران ؛ بیمه پارسیان در سال 1394 برای سومین سال متوالی در سطح یک توانگری مالی یعنی بالاترین سطح توانگری مالی قرار گرفت .

عصر بانک؛ مبنای محاسبات توانگری، اطلاعات مندرج در صورت‌های مالی حسابرسی شده مصوب مجامع عمومی موسسات بیمه، مفاد آئین‌نامه 69 و تعیین ریسک‌هایی از قبیل ریسک صدور بیمه نامه ، ریسک بازاری ، ریسک اعتباری و ریسک نقدینگی است. گفتنی است شرکت بیمه پارسیان در سال 1392 سرمایه خود را به 2000 میلیارد ریال افزایش داد و در سال های اخیر با تکیه بر مدیریت صحیح ریسک، نیروی انسانی متخصص ، توجه به اصول مشتری مداری ، ترکیب پرتفوی مناسب و نیز رعایت آئین نامه و مصوبات شورای عالی بیمه توانسته است به جایگاه مطلوبی را در صنعت بیمه به خود اختصاص دهد.

 

بنابر این گزارش، شرکت‌های دارای توانگری مالی، شرکت‌هایی هستند که برای ایفای تعهدات خود در مقابل بیمه گزاران از توانایی کافی برخوردارند بنابر آیین نامه شماره 69 شورالی عالی بیمه توانگری مالی موسسات بیمه دارای پنج سطح است که سطح یک بالاترین سطح توانگری مالی بیمه گر به شمار می آید.

 

برهمین اساس و در راستای اجرای آیین نامه توانگری مالی، بیمه مرکزی با اعلام سطوح توانگری شرکت‌های بیمه، به عموم هموطنان و بیمه‌گزاران توصیه کرده است به سطح توانگری مالی شرکت‌های بیمه که از سوی بیمه مرکزی تائید و اطلاع رسانی شده به عنوان معیار اصلی انتخاب بیمه‌گر خود توجه کرده و در عین حال از توجه به سابقه فعالیت و گستره خدمات هر شرکت بیمه و نحوه رسیدگی و پرداخت خسارت در شرکت های بیمه غفلت نکنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.