اولین پیام سوییفت بانک توسعه صادرات در پسابرجام مخابره شد

اولین پیام سوییفت بانک توسعه صادرات در پسابرجام توسط دکتر علی صالح آبادی مدیرعامل این بانک مخابره شد.

عصر بانک؛به گزارش روابط عمومی بانک توسعه صادرات، مسوول سوییفت این بانک خانم یکتا جعفری اظهارداشت: امروز به طور رسمی ارسال و دریافت پیام های کارگزاری و برقراری روابط رمزی به منظور انتقال پیام های مالی میسر می شود.

 
به گفته وی، بدیهی است ارسال و دریافت پیامهای مالی پس از برقراری روابط کارگزاری بین بانک توسعه صادرات و بانک های سراسر جهان امکان پذیر خواهد بود.
 

به گفته خانم جعفری، به دنبال توافق هسته ای و لغو تحریم های اتحادیه اروپا رایزنی های بسیاری از سوی سرگروه شبکه سوییفت بانک های کشور در بانک مرکزی به منظور بازگشت این شبکه به نظام بانکی، با مقامات سازمان جهانی سوییفت صورت پذیرفت.

 

مسوول سوییفت بانک توسعه صادرات بااشاره به دریافت ایمیل از سازمان جهانی سوییفت به منظور اغاز روابط رمزی این بانک ادامه داد: تلاشها و رایزنی های مسوولان بانک مرکزی در این راستا باعث شد پروسه متداول سه ماهه برای ارسال وپذیرش درخواست پیوستن به این شبکه ابتدا به یک ماه و سپس به 15 روز تقلیل یابد و سوییفت بانک های تحریم شده به طور همزمان باردیگر به شبکه یاد شده متصل شوند.

 

وی تصریح کرد: در مارس 2012 کدهای سوییفتی بانک توسعه صادرات و شعب تابعه به دلیل تحریم از این شبکه حذف شدند و درحال حاضر به دلیل رفع تحریم ها از تاریخ 13 فوریه 2016 باردیگر کدهای سوییفت با آدرس های سابق مجددا فعال شده اند.

 

با ارسال این پیام توسط دکتر صالح آبادی رسما اتصال مجدد بانک توسعه صادرات به شبکه جهانی سوییفت کلید خورد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.