اگر 10 سال پیش 100 دلار بیت‌کوین می خریدید، الان چه قدر پول داشتید؟

بیت‌کوین در روزهای اخیر در حال ثبت رکوردهای متوالی بوده و حالا در استانه ورود به 50 هزار دلار قرار دارد اما زمانی تنها 10 سنت قیمت داشته است.

به گزارش سی ان بی سی، این ارز اگرچه دارای نوسانات بسیار شدیدی بوده اما یک گزینه خوب سرمایه گذاری بوده است. دنیل پولوتسکی- مدیر شرکت کوین فلیپ گفت: در یک دهه اخیر هیچ دارایی دیگری مثل بیت‌کوین ( پربازده) نبوده است.

در اکتبر 2010 می شد با 100 دلار با توجه به قیمت 10 سنتی آن، 1000 بیت‌کوین خرید. این 1000 بیت‌کوین در حال حاضر 48 میلیون دلار ارزش دارد. البته این را هم نباید فراموش کرد که خیلی از افراد هم تمام یا بخش بزرگی از سرمایه خود را در این بازار از دست دادند: در سال 2017 بیت‌کوین از 20 هزار دلار به تنها 5000 دلار رسید و این سناریو ممکن است حالا هم اتفاق بیافتد. اصلی ترین دلیل مخالفان با بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتالی هم همین نوسانات بالای آن ها است که برای سرمایه گذاران مبتدی بسیار خطرناک خواهد بود.

به گفته پولوتسکی تعداد کسانی که در سال اولیه بیت‌کوین وارد این بازار شدند و دارایی خود را پس انداز کردند خیلی کم است و به همین دلیل تعداد افراد میلیونر شده از بیت‌کوین هم احتمالا خیلی زیاد نیست.

مایک نووگارتس- مدیر موسسه گلکسی دیجیتال پیش بینی می کند قیمت بیت‌کوین امسال به 60 هزار دلار هم برسد. با این حال او هشدار داده است که در بازار ارزهای دیجیتالی هیچ چیز قطعی نیست و سرمایه گذاران باید خود را آماد مواجهه با هر چیزی کنند.

در حال حاضر و با بالا گرفتن تب ارزهای دیجیتالی، غول های مالی جهان در حال ورود به این بازار هستند: مسترکارد که بزرگ ترین ارایه دهنده خدمات پرداخت در جهان محسوب می شود اعلام کرده است تا پایان امسال امکان افزوده شدن ارزهای دیجیتالی به شبکه خود را فراهم می کند.

/ایسنا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.