سرزمین هوشمند پاد به مستاجران تسهیلات ودیعه مسکن می‌دهد

نخستین طرح «تسهیلات تادیه ودیعه مسکن» در سرزمین هوشمند پاد نهایی شده است تا بخشی از چالش‌های حوزه مسکن، که حیاتی‌ترین حوزه نظام کسب‌وکاری در کشور به شمار می‌آید و با معضلات و مشکلات متعددی در زمینه معاملات دائمی و استیجاری دست و پنجه نرم می‌کند را کاهش دهد.

به گزارش واحد خبر دفتر ارتباطات یکپارچه پاد، با اجرایی شدن طرح تسهیلات تادیه ودیعه مسکن بخشی از مشکلات مرتبط با معاملات مالی حوزه مسکن که بین مستاجران و موجران اتفاق می‌افتد، به حداقل رسیده و تراکنش‌های ضروری بین طرفین بدون تاخیر صورت می‌گیرد.

به عبارت ساده‌تر، هنگامی که مستاجر قصد جابجایی دارد و به مبلغ کامل ودیعه رهن پرداخت شده دسترسی ندارد، تیم حوزه مسکن سرزمین هوشمند پاد وارد شده و ودیعه مورد نظر را در قالب تسهیلات پرداخت می‌کند.

این تسهیلات از طریق بسترهای مالی موجود در اکوسیستم پاد پرداخت شده و در بازه زمانی سه‌ماهه بازپس گرفته می‌شود.

برای این منظور مستاجرین جهت دریافت تسهیلات می‌بایست یک فقره چک صیادی بنفش به نام شخص متقاضی جهت ضمانت ارائه دهند و پس از آن، مبلغ مورد نظر با سود ۱۸ درصد در قالب تسهیلات به حساب موجر واریز می‌شود.

در مرحله نخست تسهیلات تادیه ودیعه مسکن به صورت داخلی در دسترس کارکنان گروه مالی پاسارگاد و شرکت‌های زیرمجموعه از جمله سرزمین هوشمند پاد قرار می‌گیرد و در آینده نزدیک بازار سازمان‌ها و کسب‌وکارهای مختلف و عموم مردم (از طریق سرویس‌های افزوده اینترنتی مانند دیوار و کلید) را پوشش می‌دهد.

گفتنی است در نقشه راه حوزه کسب و کاری مسکن سرزمین هوشمند پاد، افق‌های بیشتر و بلندتری در نظر گرفته شده است. استفاده از دیتا و هوش مصنوعی در املاک و مستغلات، واقعیت افزوده (AR) و واقعیت مجازی (VR)، بلاک چین اسناد و توکنیزاسیون برای فروش مسکن نیز مورد توجه خواهد بود.

حوزه مسکن یکی از ده حوزه اصلی کسب و کاری اکوسیستم پاد از جمله آموزش، کشاورزی، سلامت، انرژی، خدمات بانکی/مالی، گردشگری، بازی و سرگرمی، لجستیک و نیازهای روزمره است که تلاش دارد هر کدام به نوعی پوشش دهنده خدمات و سرویس‌های کاربردی برای خانوار ایرانی باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر از سرزمین هوشمند پاد به سایت ic.pod.ir مراجعه کرده و یا QR کد را اسکن نمایید.

تسهیلات تادیه ودیعه مسکن

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.